Stvoreni za nebo

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Stvoreni za nebo

Katolički forum koji okuplja katoličke vjernike u duhu dijaloga i Kristove ljubavi


2 posters

    Molitve sv. Mihaelu arkanđelu

    ane
    ane


    Broj postova : 1018
    Join date : 14.11.2009
    Age : 34

    Molitve sv. Mihaelu arkanđelu Empty Molitve sv. Mihaelu arkanđelu

    Postaj by ane pon ruj 20, 2010 5:00 pm

    PRVA MOLITVA SV. MIHAELU ARHANĐELU

    U ime Oca i Sina i Duha Svetoga. Amen.
    Sv. Mihaele Arhanđele, preslavni Kneže nebeske vojske, brani nas u borbi protiv snaga tame i njezinih duhovnih zloća. Priteci u pomoć nama koji smo bili stvoreni od Boga i otkupljeni uz veliku cijenu od tiranije đavla. Ti si u Crkvi čašćen kao njezin zaštitnik i čuvar, i Tebi je Gospodin povjerio duše koje će jednoga dana zaposjesti nebeska sjedišta. Moli zato Boga mira neka drži Sotonu satrtog pod našim nogama, da ne može zarobljavati ljude i škoditi Crkvi. Predstavi Svevišnjemu s tvojima i naše molitve da u obilju siđe na nas Božansko Milosrđe i da bi Ti mogao svezati zmaja, staru zmiju, Sotonu, i svezanog ponovno ga baciti u ponor, odakle više neće moći zavoditi duše. Amen.



    DRUGA MOLITVA SVETOME MIHAELU ARHANĐELU

    Anđele koji predsjedaš sveopćoj straži svih anđela zemlje, nemoj me napustiti. Koliko sam te puta povrijedio svojim grijesima! Molim te, usred pogibelji koje okružuju moju dušu, daj mi svoju podršku protiv zlih duhova koji nastoje da me bace kao plijen zavodničkoj zmiji, zmiji sumnje i koji, preko tjelesnih napasti, pokušavaju zarobiti moju dušu. Oh! Ne prepusti me lukavim udarcima neprijatelja koji je toliko strašan koliko i okrutan. Učini da mogu otvoriti svoje srce tvojim slatkim nadahnućima, nanovo ih oživljavajući svaki put kad se bude činilo da se gasi u meni sigurnost tvoje ljubavi. Učini da u moju dušu siđe jedna iskra preugodnog plamena koji izgara u tvome srcu i u srcu tvojih anđela. Daj da na koncu ovoga jadnoga i kratkoga zemaljskog života, mogu doći i uživati vječno blaženstvo u Isusovu Kraljevstvu gdje ću ga onda ljubiti, blagoslivljati i radovati mu se. Amen.


    TREĆA MOLITVA SVETOME MIHAELU ARHANĐELU

    Sv. Mihaele Arhanđele, uzvišeni Kneže anđela koji neprestano s gorućom pažnjom upravljaš svoj pogled prema božanskom Prijestolju braneći mu slavu, koji vodiš nebesku vojsku anđela, koji štite svakog čovjeka, snagom svoga imena koje znači "TKO JE KAO BOG?" budi snažna podrška onih koji žele spasenje. Tvoj primjer vjernosti Bogu daje nam snagu u borbi protiv zlih običaja i protiv svakoga grijeha. Izmoli od Boga nama koji te zazivamo milost... da svakodnevno živimo krsna obećanja. Uvjereni u tvoju zaštitu moći ćemo se obraniti od zasjeda i napasti Sotone, i živeći u čistoći i poniznosti nadamo se da ćemo jednoga dana biti dostojni pojaviti se pred presjajnim prijestoljem Kralja slave. Amen.
    Katarina II
    Katarina II


    Broj postova : 539
    Join date : 29.12.2009
    Age : 73

    Molitve sv. Mihaelu arkanđelu Empty Re: Molitve sv. Mihaelu arkanđelu

    Postaj by Katarina II sri ruj 22, 2010 8:08 pm

    LITANIJA U ČAST SV MIHAELU

    Gospodine, smiluj se.

    Kriste, smiluj se.

    Gospodine, smiluj se.

    Kriste, čuj nas.

    Kriste, usliši nas.

    Oče nebeski, Bože, smiluj nam se.

    Sine, Otkupitelju svijeta, Bože, smiluj nam se.

    Duše Sveti, Bože, smiluj nam se.

    Sveto Trojstvo, jedan Bože, smiluj nam se.

    Sveti Mihovile arkanđele, mače Božji

    ..............................................................................Moli za nas!

    Sveti Mihovile arkanđele, vođo anđela,

    Sveti Mihovile arkanđele, nepobjedivi duše,

    Sveti Mihovile arkanđele, oboružan snagom Božjom,

    Sveti Mihovile arkanđele, branitelju Božji,

    Sveti Mihovile arkanđele, pobjedniče nad Luciferom,

    Sveti Mihovile arkanđele, moćan protiv svih đavola,

    Sveti Mihovile arkanđele, moćan protiv svakog zla,

    Sveti Mihovile arkanđele, moćan protiv čarobnjaka,

    Sveti Mihovile arkanđele, u našim nevoljama,

    Sveti Mihovile arkanđele, u našim bolestima,

    Sveti Mihovile arkanđele, u ratovima među obiteljima i narodima,

    Sveti Mihovile arkanđele, u borbama za obranu crkve,

    Sveti Mihovile arkanđele, u nutarnjim borbama protiv

    napasti,

    Od zasjeda đavolskih, oslobodi nas, Gospodine.

    Pomolimo se. Svemogući vječni bože, koji si nam dao arkanđela Mihovila za zaštitnika i branitelja, daj da po našim molitvama budemo sačuvani od svakoga zla i paklenoga ognja. To te molimo po Isusu Kristu, Gospodinu našemu. Amen.

    Čin posvete sv. Mihaelu arhanđelu

    Plemeniti kneže svih anđeoskih korova i cijenjeni vođo vojske Gospodnje, gorljivi ljubitelju slave Gospodnje i strahu pobunjenih anđela, sv. Mihaele Arhanđele, želeći biti u broju tvojih štovatelja, danas ti se u potpunosti predajem. Stavljam sebe samoga ,svoj posao , svoju obitelj, prijatelje i sve što mi pripada pod tvoju budnu zaštitu. To što nudim vrlo je malo, buduću da sam ja jadni grešnik ali, molim te ti nagradi ljubav moga srca. Sjeti se, da sam od danas pod tvojom budnom zaštitom, te moraš biti uza me cijeloga moga života. Pribavi mi oproštenje mojih brojnih i teških grijeha, daj da od srca ljubim svoga Boga i dragog spasitelja Isusa, moju dragu majku Mariju, sve ljude i moju braću koji su ljubljeni od Oca a otkupljeni od Sina. Isprosi mi milosti koje su mi potrebne da bih zaslužio krunu slave. Brani me uvijek od neprijatelja moje duše a posebno u zadnjem trenutku mojega života. Dođi tada, slavni Arhanđele, pomozi mi u borbi i odagnaj daleko od mene u ponor pakla onog oholog palog anđela kojeg si pobjedio u nebeskoj borbi.Predstavi me tada, pred prijestoljem Božjim da bih mogao, s tobom sv. Miheale i sa svim anđelima, pjevati hvalu, čast i slavu u vijeke vjekova. Amen
    Molitva

    Anđele koji predsjedaš sveopćoj straži svih anđela zemlje, nemoj me napustiti. Koliko sam te puta povrijedio svojim grijesima! Molim te usred pogibelji koje okružuju moju dušu, daj mi svoju podršku protiv zlih duhova koji nastoje da me bace kao plijen zavodničkoj zmiji, zmiji sumnje i koji, preko tjelesnih napasti, pokušavaju zarobiti moju dušu. Ne prepusti me lukavim udarcima neprijatelja koji je toliko strašan koliko i okrutan. Učini da mogu otvoriti svoje srce tvojim slatkim nadahnućima, nanovo ih oživljavajući svaki put kad se bude činilo da se gasi u meni sigurnost tvoje ljubavi. Učini da u moju dušu siđe jedna iskra preugodnog plamena koji izgara u tvome srcu i srcu tvojih anđela. Daj da na koncu ovoga jadnoga i kratkoga zemaljskog života, mogu doći i uživati vječno blaženstvo u Isusovu Kraljevstvu gdje ću ga onda ljubiti, blagoslivljati i radovati mu se

      Sada je: čet svi 02, 2024 6:00 pm.