Stvoreni za nebo

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Stvoreni za nebo

Katolički forum koji okuplja katoličke vjernike u duhu dijaloga i Kristove ljubavi


2 posters

    Molitve svetaca

    avatar
    Sanja


    Broj postova : 2192
    Join date : 18.06.2009

    Molitve svetaca Empty Molitve svetaca

    Postaj by Sanja sub lis 10, 2009 6:43 pm

    Molitva svetog Ignacija
    Ja ljubim te, o Bože moj
    Da mogu biti sasvim tvoj!
    Ja Tebi dajem sebe sva,
    Daj da me milost očuva!

    Očisti moje sjećanje,
    Da samo misli na tebe.
    Prosvijetli duh i razum moj,
    Iz njega sve zlo otjeraj.

    Nek' volja uz te pristaje,
    Nek' srca nam se udruže,
    Što posjedujem, što jesam,
    Sve tebi rado uzvraćam.

    Od tebe sreća dolazi.
    Sve nek' se tebi povrati,
    Kud želiš, mene šalji ti,
    Sve tebe neka proslavi.

    A milost svoju, ljubav svu,
    O Bože, meni podaj nju!
    Toliko s njome bogat sam,
    Da drugo sve sad ostavljam.
    Ti budi moj, a ja sveđ tvoj
    U vječnoj sreći blaženoj!

    Prepjev s njemačkog: Ivan Macan
    Oldtimer
    Oldtimer
    Admin


    Broj postova : 4931
    Join date : 18.06.2009
    Age : 56
    Lokacija : HRVATSKA, SPLIT ROĐENDAN: 01. travnja IMENDAN : sv. Antun Opat (Pustinjak) 17. 01. i sveti Antun Padovanski 13. 06. Križ uzgor stoji, a svijet se okreće i mijenja (Stat Crux dum volvitur orbis).

    Molitve svetaca Empty Molitva Sv. Franje Ksaverskog Anđelu čuvaru

    Postaj by Oldtimer čet pro 03, 2009 12:21 am

    Molitva Sv. Franje Ksaverskog Anđelu čuvaru

    "Molim te, blaženi Anđele, čijoj se zaštiti povjeravam, da mi uvijek budeš pri ruci i pomažeš mi. Izruči moje molitve milosrdnim ušima Boga našega Gospodina, da mi po svojoj blagosti i tvojim molitvama oprosti sve grijehe iz prošlosti. Udijeli mi da istinski upoznam i svim srcem okajem svoje grijehe koje sada činim, i savjetuj me i opominji da bih mogao izbjegavati grijehe u budućnosti. Po tebi neka mi On dade milost da činim dobra djela i izdržim do kraja. Snagom svemogućega Boga otkloni od mene svaku đavolsku napast. Ono što moja vlastita djela, uvijek izmiješana s nešto zla, ne zaslužuju svojim molitvama ti za mene isprosi pred Bogom. I ako s vremenom vidiš da sam odlutao s puta dobra te slijedim zabludu grijeha, pobrini se da se ponovno brzo vratim svome Spasitelju na put pravednosti. Kada me vidiš u nevolji i tjeskobi, svojim blagim zagovorom priskrbi mi Božju pomoć. Molim te, da me nikada ne napuštaš, nego uvijek štitiš, pomažeš i braniš od svih đavolskih muka i napadaja, bdijući nada mnom dan i noć, svakoga sata i svakoga trenutka. I kada ovaj život dođe do kraja, ne dopusti zlodusima da me uplaše, pa da upadnem u beznađe. Ne napuštaj me, moj Čuvaru, sve dok me ne uvedeš u blaženo gledanje Boga, u slavu koju bih onda s tobom i blaženom Božjom Majkom Marijom i sa svima svetima uživao zauvijek. Amen."

    (iz knjige J. Brodrick, Sveti Franjo Ksaverski, Zagreb, 2007, str. 180-181.
    Oldtimer
    Oldtimer
    Admin


    Broj postova : 4931
    Join date : 18.06.2009
    Age : 56
    Lokacija : HRVATSKA, SPLIT ROĐENDAN: 01. travnja IMENDAN : sv. Antun Opat (Pustinjak) 17. 01. i sveti Antun Padovanski 13. 06. Križ uzgor stoji, a svijet se okreće i mijenja (Stat Crux dum volvitur orbis).

    Molitve svetaca Empty Re: Molitve svetaca

    Postaj by Oldtimer pet srp 30, 2010 11:32 pm

    MOLITVA PREDANJA SV. IGNACIJA

    Uzmi, Gospodine,
    i primi
    svu moju slobodu,
    moju pamet
    moj razum
    i svu moju volju,
    sve što imam i što posjedujem.
    Ti si mi to dao,
    tebi, Gospodine, sve vraćam
    Sve je tvoje.
    Raspolaži sa svime po svojoj volji!
    Daj mi samo svoju ljubav i milost
    I to mi je dosta.

    (Sveti Ignacije Loyola)

    Oldtimer
    Oldtimer
    Admin


    Broj postova : 4931
    Join date : 18.06.2009
    Age : 56
    Lokacija : HRVATSKA, SPLIT ROĐENDAN: 01. travnja IMENDAN : sv. Antun Opat (Pustinjak) 17. 01. i sveti Antun Padovanski 13. 06. Križ uzgor stoji, a svijet se okreće i mijenja (Stat Crux dum volvitur orbis).

    Molitve svetaca Empty Re: Molitve svetaca

    Postaj by Oldtimer ned kol 15, 2010 12:14 am



    MOLITVA SVETOG ANTUNA PADOVANSKOG MARIJI UZNESENOJ NA NEBO

    Molimo te Gospođo naša, slavna Božja Majko, uznesena na nebo i uzvišena iznad svih anđeoskih korova, ispuni naša srca nebeskom milošću, učini da sjajimo zlatom mudrosti, podrži nas moću svoga zagovora, ukrasi nas dragocjenim kamenom kreposti, izlij na nas ulje svoga milosrđa kojim će se prekriti mnoštvo naših grijeha, te se tako nađemo dostojni da budemo uzdignuti u visine nebeske slave i da vječno živimo sretni s tobom u blaženim prostorima neba.

    Sveti Antun Padovanski
    Oldtimer
    Oldtimer
    Admin


    Broj postova : 4931
    Join date : 18.06.2009
    Age : 56
    Lokacija : HRVATSKA, SPLIT ROĐENDAN: 01. travnja IMENDAN : sv. Antun Opat (Pustinjak) 17. 01. i sveti Antun Padovanski 13. 06. Križ uzgor stoji, a svijet se okreće i mijenja (Stat Crux dum volvitur orbis).

    Molitve svetaca Empty Re: Molitve svetaca

    Postaj by Oldtimer sub ruj 18, 2010 1:13 pm

    OSTANI SA MNOM

    Ostani sa mnom, Gospodine, jer moram imati Tvoje prisustvo da Te ne bih zaboravio. Ti znaš kako je lako napustiti Tebe.
    Ostani sa mnom, zato što sam slab i trebam Tvoju snagu da ne padam tako često.
    Ostani sa mnom, jer Ti si moj život i bez Tebe ja sam bez topline.
    Ostani sa mnom, jer Ti si moje svjetlo i bez Tebe sam u tami.
    Ostani sa mnom, da mi pokažeš Tvoju volju.
    Ostani sa mnom, da čujem Tvoj glas i slijedim Te.
    Ostani sa mnom, jer žudim da Te volim jako mnogo i da uvijek budem u Tvom društvu.
    Ostani sa mnom, ako Ti želiš da Ti budem vjeran.
    Ostani sa mnom, iako mi je duša siromašna, ja želim da budem mjesto utjehe za Tebe, gnijezdo ljubavi.
    Ostani sa mnom, Isuse, jer smrkava se i dan se privodi kraju i život prolazi, smrt, sud i vječnost se približavaju. Moram da obnovim snagu i ne posustanem duž ovog puta i za to ja trebam Tebe. Smrkava se i smrt se približava, plašim se tame, kušnji, suhoće, križa, tuge. O, kako Te trebam, moj Isuse, u ovoj noći izgnanstva.
    Ostani noćas sa mnom, Isuse, u životu sa svim opasnostima, ja Te trebam.
    Daj da Te spoznam kao Tvoji učenici što su te prepoznali u lomljenju kruha, tako da Euharistija bude Svjetlo koje razgoni mrak, sila koja me krijepi, jedinstvena radost moga srca.
    Ostani sa mnom, jer u času moje smrti želim ostati ujedinjen s Tobom, ako ne u misi, bar u milosti i ljubavi.
    Ostani sa mnom, jer Ti si jedini koga tražim, Tvoju Ljubav, Tvoju Milost, Tvoju Volju, Tvoje Srce, Tvoj Duh, jer Te volim i ne tražim drugu nagradu osim da Te volim sve više i više.
    U čvrstoj ljubavi voljeću Te svim svojim srcem dok sam na zemlji i nastavit ću Te voljeti savršeno svo vrijeme vječnosti. Amen.

    molitva padra Pia nakon svete mise
    Oldtimer
    Oldtimer
    Admin


    Broj postova : 4931
    Join date : 18.06.2009
    Age : 56
    Lokacija : HRVATSKA, SPLIT ROĐENDAN: 01. travnja IMENDAN : sv. Antun Opat (Pustinjak) 17. 01. i sveti Antun Padovanski 13. 06. Križ uzgor stoji, a svijet se okreće i mijenja (Stat Crux dum volvitur orbis).

    Molitve svetaca Empty Re: Molitve svetaca

    Postaj by Oldtimer ned oľu 31, 2013 3:49 am

    Molitva Uskrslom

    Molitve svetaca 04v04a2

    Mi koji se zovemo kršćani,
    sjedinjeni s njime,
    po Kristovu imenu,
    pobožnom dušom
    molimo toga istoga Isusa Krista,
    Sina Božjega,
    i sa svom ga usrdnošću prosimo:
    neka nam udijeli milost
    da, potaknuti pokajničkim duhom,
    uđemo u pustinju ispovijedi,
    te primimo oproštenje
    za sva svoja nedjela,
    pa da obnovljeni i očišćeni
    zavrijedimo uživati radosti uskrsnuća,
    smješteni u slavu vječnoga blaženstva.

    To neka nam udijeli on
    kojemu neka je slava i čast
    u vijeke vjekova. Amen.

    Sv. Antun Padovanski


    Izvor: Veritas
    Oldtimer
    Oldtimer
    Admin


    Broj postova : 4931
    Join date : 18.06.2009
    Age : 56
    Lokacija : HRVATSKA, SPLIT ROĐENDAN: 01. travnja IMENDAN : sv. Antun Opat (Pustinjak) 17. 01. i sveti Antun Padovanski 13. 06. Križ uzgor stoji, a svijet se okreće i mijenja (Stat Crux dum volvitur orbis).

    Molitve svetaca Empty Re: Molitve svetaca

    Postaj by Oldtimer čet lip 13, 2013 12:22 pm


    Molitve svetaca Svantepadovanskiforumsz

    OVAKO JE MOLIO SVETI ANTE

    Molitve Isusu 

    "Gospodine Isuse, pogledaj svoju baštinu, koju si, da ne umre bez traga, želio potvrditi za svoju djecu svojom krvlju, i daj joj da s povjerenjem naviješta Tvoju riječ. Ne zapusti živote svojih siromaha koje si ti spasio i koji nemaju nikakve baštine, osim samog Tebe. Podupri ih Gospodine, moću svoje palice, jer su to Tvoji siromasi. Vodi ih, ne zapusti ih, da ne bi bez Tebe ostavili pravi put, već radije ih vodi sve do konca, da bi, živeći u Tebi, svom uzoru, mogli dospjeti k Tebi svom cilju." Amen.
     
    Molitve Mariji


    Sv. Ante je bio, kao i sv. Franjo, veliki zaljubljenik u Mariju. U svojim Propovijedima ima prekrasnih riječi pohvale Gospodinovoj Majci, Blaženoj Djevici Mariji.

    Molimo te, Gospođo naša, ufanje naše:
    Ti, zvijezdo mora, prosvijetli svoje sinove
    koji su pregaženi uzburkanim morem grijeha;
    daj da stignemo u sigurnu luku oproštenja
    te, radosni s tvoje zaštite,
    možemo dovršiti svoj život. 
    Uz pomoć onoga kojega si nosila u svome krilu
    i kojega su hranila tvoja sveta prsa.
    Njemu čast i slava u sve vijeke vjekova. 
    Amen.


    Gospođo naša, jedina nado naša,
    molimo te, prosvijetli naše pameti
    svjetlom svoje milosti,
    očisti nas sjajem svoje čistoće,
    ugrij toplinom svoga pohoda
    i pomiri nas sa svojim Sinom
    da možemo zaslužiti stići 
    do sjaja tvoje slave.
    Uz njegovu pomoć, koji je, 
    po anđelovu navještenju,
    preuzeo od tebe slavno tijelo
    i devet mjeseci stanovao u tvom krilu.
    Njemu čast i slava u sve vijeke vjekova. 
    Amen


    Izvor: FRANJEVAČKI SAMOSTAN I CRKVA SV. ANTE

    Sponsored content


    Molitve svetaca Empty Re: Molitve svetaca

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet oľu 28, 2024 5:20 pm.