Stvoreni za nebo

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Stvoreni za nebo

Katolički forum koji okuplja katoličke vjernike u duhu dijaloga i Kristove ljubavi


    PRAVA SNAGA ZA OBITELJ - MOLITVA

    SNJEŽA
    SNJEŽA


    Broj postova : 589
    Join date : 07.11.2010
    Age : 49

    PRAVA SNAGA ZA OBITELJ - MOLITVA Empty PRAVA SNAGA ZA OBITELJ - MOLITVA

    Postaj by SNJEŽA sri stu 16, 2011 8:16 am

    PRAVA SNAGA ZA OBITELJ - MOLITVA


    Moliti se za svoj brak i svoju obitelj može biti jedna od najvažnijih stvari koje ste učinili za sklad vaše obitelji. Mi vjerujemo da samo Bog može stvarno promijeniti ljude, te da Bogu ništa nije nemoguće.
    Ovdje možete naći neke upute o tome kako se možete moliti za vašeg supruga/u, te za vašu djecu.



    Suprug za suprugu

    Bože, danas ti pred tebe donosim svoju ženu i molim, prema tvojoj rijeci, da:
    Spozna koja je tvoja volja za njezin život, te da više od svega želi udovoljiti Tebi u svakom pogledu, i da pri tome donosi plodove sa svakim dobrim djelom (Kološanima 1:9,10)
    Da bude zdrava i da ima puno energije za svaki dan (Izaija 40:28-31)
    Da ju ja oslobodim od briga ili krivnje za stvari za koje ona nije odgovorna ili ih nema pod kontrolom
    (Matej 6:25-34; Luka 12:22-32)
    Da stvari koje želi obaviti danas prođu bez stresa i glatko, te da puno toga stigne obaviti (2 Solunjanima 2:16,17; 3: 1-4,13)
    Da dobra i pobožna žena dođe u njen život i postane joj prijateljica (Titu 2:3-5)
    Da ne ogovara te da se ne druži sa onim ženama koje to rade (Izreke 20:19; 1 Timoteju 3:11)
    Da joj ja dam podršku i mudrost te da ju zaštitim od onih koji ju žele zavesti (1 Timotej 2:14; Jakov 1:5-8)
    Kao što se i Krist molio za druge u Ivanu 17-o poglavlje, tako se želim i ja moliti za svoju suprugu!
    Da se Bog proslavi u njenom životu i kroz nju
    Da ona raste u spoznaji Boga, te da može iskusiti njegovu blizinu
    Da ju ti, Bože, čuvaš sigurnom u Sebi, te da ju čuvaš od očajanja, od gubitka vjere, i slabost za to vrijeme dok prolazi kroz kušnje
    Da bude i ostane moralno cista i predana njemu, te posvećena Bogu za službu
    Da bude sjedinjena s Bogom i sa mnom
    Da ostane vjerna Kristu do kraja svog života
    Zapamtite! Mudar suprug moli za svoju suprugu. On započinje moliti prije braka, čak i prije nego što ju je upoznao, te se nastavlja moliti kroz svoj cijeli život. Niti jedna osoba nije toliko važna u njegovom životu i ona uvijek treba molitvu, iako nam ona to ne komunicira da joj je to potrebno. Da bi se mogli efektivno moliti za svoju suprugu, morate znati što se događa u njenom životu, što radi, što misli, što osijeca. Mudar suprug će si postaviti kao prioritet da provede kvalitetno vrijeme sa svojom suprugom. Kako godine odmiču, on će sve bolje moči prepoznati što se događa ispod njezine površine!


    Molitva za samog sebe kao supruga

    Zapitajte se: Što moja supruga stvarno treba od mene? Koje osobine i kvalitete ona treba vidjeti u meni a koje bi njoj dale veći osjećaj sigurnosti, povjerenja i pomogle joj da više vjeruje u Boga?
    Zatim molite da Bog stvarno počne razvijate te kvalitete u vašem životu.
    Ovo je samo jedna molitva koja nam može poslužiti za model:
    "Oče nebeski, pomozi mi da budem onakav muškarac kakvog moja supruga treba danas. Ja znam da joj ja ne mogu ispuniti svaku potrebu - samo Ti to možeš - ali mi pomozi da ju uvijek budem spreman saslušati i da budem pažljiv prema njoj, te da se brinem za njezine potrebe. Pomozi mi da slušam ono što ona želi reci, te da ju uvijek mogu ohrabriti u stvarima koje ona radi. Pomozi mi da ju mogu zaštititi od napada i uvreda, i da mogu sa njom podijeliti ono što je na mom srcu - čak i stvari koje se meni cine da bi njoj trebale biti poznate, ali joj možda nisu. Pomozi mi da budem osoba sa kojom će biti lako živjeti - zabavan, susretljiv, blag i vjeran."


    Molitva Supruge za Supruga

    Nebeski Oče, ja uzdižem svog supruga tebi danas i molim, sukladno Tvojoj Rijeci:
    Da mu Ti daš snage da vodi našu obitelj (Jošua 1:7), vrijeme da upozna svoju obitelj (Ivan 10:14), i strastvenu želju da blago upravlja našim domom (1 Timotejeva 3:4)
    Da Ti blagosloviš njegov rad i da mu pokažeš kako da Te slavi svakoga dana sa svojim stavom i u svom duhu, te učini da njegov rad donese tebi slavu (Psalam 90:16-17; Danijel 6)
    Da bude mudar upravitelj naših financija i svega što imamo, prisjećajući se da sve što imamo dolazi od Tebe, i da si nam sve to dao da tebe proslavimo s tim (Matej 6:19-21; Luka 16:10-13)
    Da Te voli sa svim svojim srcem, dušom, umom i snagom, te da mrzi zlo (Marko 12:30; Psalam 97:10)
    Da želi slušati potrebe drugih i da se lako ne razljuti (Jakov 1:19)
    Da mu Ti pružiš fizičku, mentalnu i dugovnu zaštitu (Psalam 28:7-9; Psalam 41; Ivan 17:15; 2 Solunjanima 3:3)
    Da mu Ti daš želju da poučava našu djecu i da im bude primjer pobožnosti (Ponovljeni Zakon 6; Psalam 78:5-7)
    Da ga Ti uputiš i poučiš kojim putem treba ići (Psalam 32:8); da mu daš mir u svim okolnostima i čvrstoću karaktera u odlukama koje mora donijeti danas (1 Korinćanima 14:33; Izreke 11:3)
    Da mu pomogneš da razmišlja o Tvojoj Rijeci dan i noć, da moli bez prestanka i da ostane vjeran Kristu do kraja (Psalam 1:1-3; Psalam 119:18,73; 1 Solunjanima 5:17; Hebrejima 12:1,2)
    Da razvije dobre odnose sa drugim muškarcima vjernim Tebi (Efežanima 4:24,25; Hebrejima 10:24)


    Molitva za samu sebe kao suprugu

    Dragi Oče, učini me njegovom pomoćnicom, prijateljicom, vjernom pratiljom i podrškom. Pomozi mi da učinim naš dom mjestom gdje će se on moči odmoriti, pronaći mir i sigurnost te mjestom u koje će on željeti doći. Pouči me kako da se brinem i da mu ostanem atraktivna. Izgradi me kreativnu i sigurnu suprugu koja je bogata u mislima, u duhu i duši. Učini me suprugom kojom će se on moči ponositi i hvaliti drugima.
    Sada želim položiti sva svoja očekivanja pred Tvoj križ. Želim osloboditi svog supruga odgovornosti da on treba zadovoljiti moje potrebe koje samo Ti možeš ispuniti. Pomozi mi da prihvatim svog supruga onakvog kakav je i da ga ne pokušavam promijeniti. Stavljam u Tvoje ruke odgovornost za promjene u njegovom životu, u potpunosti vjerujući da nismo savršeni niti on niti ja. Samo Ti, Gospodine, si savršen i pouzdam se u tebe da ćeš nas ti promijeniti.
    Pomozi mi da se nastavim moliti za svog supruga i da moje molitve postanu pravi jezik ljubavi.


    Što svaka supruga treba imati na umu u svezi molitve:

    Snaga Molitve
    Vaša molitva za supruga nije način na koji tražimo vlast nad njime. U stvari, to je upravo suprotno. To je stavljanje svih prava na vlast nas suprugom pred Boga, i pouzdanje u Njegovu snagu da donese promijene u suprugu. Snaga koju ima žena koja moli za svog supruga nije snaga koju trebamo koristiti na način da ukrotimo podivljalu zvijer. To je nježna snaga žene koja želi odnos sa svojim suprugom, koja želi pravdu više nego što želi biti u pravu, i koja daje životnu snagu više nego što želi uzvratiti na uvredu uvredom. To je način da pozovete Božju silu u život svog supruga da njega blagoslovite, a na kraju to je i vaš blagoslov. Vi imate mogućnost postavljanja čvrstog bedema zaštite oko vašeg braka.
    Budite strpljivi i vjerujte Bogu da može zaliječiti rane. Imajte na umu da ste oboje nesavršeni ljudi. Ugledajte se u Boga kao izvora svega što želite imati u svom braku i ne brinite kako će se dogoditi. Ostavite to u njegovim rukama.




    Molitva roditelja, djedova i baka za djecu i unučad

    Gospodine, uzdižem svoju djecu pred Tvoje lice danas i molim, u skladu s Tvojom Rijeci:
    Da upoznaju Krista kao Spasitelja još u ranoj dobi i da žude za bliskim odnosom s Tobom kroz njihovo djetinjstvo, mladenaštvo i zrele godine (Marko 10:13-16; Luke 2:52; 2 Timoteju 3:15)
    Da razviju naviku molitve i čitanja Tvoje Rijeci (Jošua 1:8; Danijel 6:10; Matej 4:4; Filipljanima 4:6,7)
    Da ti dovedeš u njihov život pobožne odrasle osobe i prijatelje koji će im pomoći da izrastu u pobožne ljude (Psalam 1:1-3; Filipljanima 1:27; Izreke 27:17; 1 Korinćanima 4:15)
    Da ih ti sačuvaš čistima i da im daš snage da se odupru iskušenjima (Job 17:9; Psalam 24:3,4; 1 Korinćanima 6:18-20)
    Da razviju mudrost, osjećaj odgovornosti i snažnu savjest (1 Kraljevi 3:11,12; 1 Timoteju 1:5; Danijel 6:3)
    Da ih uhvate ako ikada zastrane u prijevaru, laganje i zle stvari (Psalam 119:71; Izreke 20:30)
    Da vide druge ljude kao što ih Ti vidiš, i da se prema njima ponašaju s ljubavlju i poštovanjem (Matej 25:35-40; Rimljanima 12:10; Filipljanima 2:1-4)
    Da ih ti zaštitiš od emocionalne, fizičke i duhovne opasnosti (Psalam 28:7-9; Psalam 41; Ivan 17:15; 2 Solunjanima 3:3)
    Da ih Ti pripremiš da budu pobožni, puni ljubavi, i vjerni svojim suprugama, ili ih pripremi da te proslave kao samci (1 Korinćanima 7:7,8), i da Ti pripremiš njihove buduće bračne drugove (2 Korinćanima 6:14,15; Efežanima 5:21-33)
    Da oni napuste svoj dom sa pogledom na vječnost i kršćanskim vrijednostima (Matej 28:18-20; Galaćanima 2:20; Filipljanima 1:21)
    Da oni osjete Tvoj poziv u svome životu i da njihovi životi pridonesu Tvome Kraljevstvu (Psalam 78:1-8; 103:12-18; 2 Timotej 1:9)
    Ovo je molitva koju možete koristiti ako se želite obavezati na molitvu za djecu ili unuke.
    Pripremi mene, o Bože, kao roditelja, djeda ili baku:
    - Da pažljivo promatram djecu i da budem osjetljiv za njihove potrebe.
    - Daj mi da imam uvid u njihov život
    - Daj mi da ja budem siguran u Tvoju ljubav i da se oslanjam na Tebe, jer ja Te trebam jednako kao i djeca.
    - Pomozi mi da dam pažnju djeci i da budem spreman dati im usmjerenje u odlukama koje donose.
    - Pomozi mi da im mogu pružiti moralne temelje za njihov život
    - Pomozi mi da im pružim okružje u kojem će biti emocionalno zdravi kroz pažnju koju ću im pokazivati
    - Pomozi mi da se pobrinem za njihove potrebe i da ih pripremim za svijet sa kojim će se suočiti kad odrastu.
    - Pomozi mi da im mogu reci o svome odnosu s Tobom, Oče
    - I danas, podsjeti me da si uzmem vremena da pogledam svijet s njihove perspektive.
    - Podsjeti me da se više igram s njima
    - Pomozi mi da im ja mogu biti uzor pobožnosti. Amen.
    Molitva je najbolja zaštita koju vaša djeca ili unučad mogu dobiti. Recite im da se molite za njih taj dan, i pitajte njih za što bi oni željeli da se vi molite u njihovim životima.

      Sada je: pet tra 26, 2024 11:08 pm.