Stvoreni za nebo

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Stvoreni za nebo

Katolički forum koji okuplja katoličke vjernike u duhu dijaloga i Kristove ljubavi


    Pobožnost Isusu Raspetom - fra Leopoldo Maria Musso OFM

    avatar
    mario


    Broj postova : 42
    Join date : 03.11.2011
    Age : 49

    Pobožnost Isusu Raspetom - fra Leopoldo Maria Musso OFM Empty Pobožnost Isusu Raspetom - fra Leopoldo Maria Musso OFM

    Postaj by mario čet sij 06, 2022 1:25 pm

    Pobožnost Isusu Raspetom


    v. Deus, in adiutorium meum intende. (Bože u pomoć mi priteci)
    r. Domine, ad adiuvandum me festina. (Gospodine pohiti da mi pomogneš)
    v. Gloria Patri, et Filio, et Spiritui Sancto. (slava Ocu, i Sinu, i Duhu Svetom)
    r. Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum. (kako bijaše na početku, tako i sada i vazda i u vijeke vjekova)
    Amen.

    Klanjanje Rani na desnoj ruci

    Moj najljubljeniji Raspeti Gospodine Isuse, duboko se klanjam Presvetoj Rani na Tvojoj desnoj ruci, zajedno s Presvetom Marijom, svim anđelima i svetima na nebu.
    Zahvaljujem Ti na Beskrajnoj ljubavi s kojom si želio podnijeti tolike i takve strašne patnje zbog mojih grijeha, za koje se kajem svim srcem.
    Molim Te milost da svojoj Crkvi udjeliš pobjedu nad njenim neprijateljima i svoj Svojoj djeci, da odano koračaju putem Tvojih zapovijedi.
    Oče naš, Zdravo Marijo, Slava Ocu.

    Klanjanje Rani na lijevoj ruci

    Moj najljubljeniji Raspeti Gospodine Isuse, duboko se klanjam Presvetoj Rani na Tvojoj lijevoj ruci, zajedno s Presvetom Marijom, svim anđelima i svetima na nebu
    i molim Te milost za siromašne grešnike i umiruće, posebno za one koji se ne žele izmiriti s Tobom.
    Oče naš, Zdravo Marijo, Slava Ocu.

    Klanjanje Rani na desnoj nozi

    Moj najljubljeniji Raspeti Gospodine Isuse, duboko se klanjam Presvetoj Rani na Tvojoj desnoj nozi, zajedno s Presvetom Marijom, svim anđelima i svetima na nebu
    i molim Te milost da brojni cvjetovi svetosti procvjetaju među svim svećenicima i osobama koje su Tebi posvećene.
    Oče naš, Zdravo Marijo, Slava Ocu.

    Klanjanje Rani na lijevoj nozi

    Moj najljubljeniji Raspeti Gospodine Isuse, duboko se klanjam Presvetoj Rani na Tvojoj lijevoj nozi, zajedno s Presvetom Marijom, svim anđelima i svetima na nebu
    i molim Te za oslobođenje duša u Čistilištu, osobito onih koji su u svom životu najviše štovali Tvoje Svete rane.
    Oče naš, Zdravo Marijo, Slava Ocu.

    Klanjanje Rani na svetom boku

    Moj najljubljeniji Raspeti Gospodine Isuse, duboko se klanjam Presvetoj Rani na Tvom svetom boku, zajedno s Presvetom Marijom, svim anđelima i svetima na nebu
    i molim Te da blagosloviš i uslišiš molitve svih osoba koje su se preporučile u moje molitve.
    Oče naš, Zdravo Marijo, Slava Ocu.

    v. Virgo dolorosissima. (Djevice prežalosna)
    r. Ora pro nobis (3 puta) (moli za nas)

    Raspeti Isuse, potvrdi ove molitve zaslugama svoje Muke; podari mi svetost života i milost primanja svetih sakramenata na času smrti, i vječnu slavu.

    (300 dana oprosta svaki put i potpuno oproštenje jednom mjesečno, pod uobičajenim uvjetima.)
    avatar
    mario


    Broj postova : 42
    Join date : 03.11.2011
    Age : 49

    Pobožnost Isusu Raspetom - fra Leopoldo Maria Musso OFM Empty Re: Pobožnost Isusu Raspetom - fra Leopoldo Maria Musso OFM

    Postaj by mario čet sij 06, 2022 1:38 pm

    Za Slugu Božjega, Pobožnost Isusu Raspetome nije bilo samo mehaničko izgovaranje formula, već nježni ulazak u Presvete Rane Isusove i u Bezgrješno Srce Presvete Djevice Marije, probodeno mačem boli. Zbog te intimnosti imao je utješna obećanja da će potaknuti grešnike na obraćenje.

    Moj dragi Isus dao mi je do znanja (13. rujna 1906.) da voli one koji vrše ovu svetu pobožnost klanjanja: čak i ako bi osoba bila najveći grešnik na svijetu, ako obeća vjerno mu služiti do kraja života, ne samo da će (Isus) zaboraviti sva njegova nedjela i grijehe koje je počinio, već će njegovu dušu učiniti lijepom, nevinom, kao da Ga nikada nije uvrijedio, dragog Isusa.*

    Moj dobri Isus rekao mi je (7. listopada 1906.) koliko će duša biti spašeno po ovom svetom klanjanju, osobito grešnika.*

    Božji sluga imao je utješna obećanja ne samo o obraćenju grešnika, nego čak i nakon njihovog obraćenja, njihovo uzdizanje do svetosti.

    Moj dobri Isus rekao mi je (5. listopada 1906.): Iskoristio sam te za sijanje sjemena, sada ga uzgajam milošću i ljubavlju. Uvjek ću biti blizu dušama koje me ljube u svetom klanjanju i bit ću njihovo posvećenje.*

    Isus (10. listopada 1906.): Ovo su milosti i blagoslovi koje izlijevam na one koji su mi odani: dat ću im dar suza, pokajanje srca i svu hranu najpotrebniju za dušu.*

    Moj dobri Raspeti Isus rekao mi je (11. listopada 1906.): Nemoj se bojati gubitka zasluga za promicanje mog djela, mojeg milosrđa prema mojim stvorenjima koja me jako vole. Zaista je dobro tješiti se, radovati se u meni, vašem Raspetom Isusu, jer će mnogi postati sveti čestim prakticiranjem ove najdragocjenije pobožnosti.*


    (6. studenog). Ponešen snažnim osjećajem ljubavi prema Presvetoj Djevici Mariji upitao sam je: ‘Što mogu učiniti da utješim Tvog Božanskog Sina?’
    Učini ono što sada činiš: ljubi Ga i učini Ga ljubljenim kroz Pobožnost prema Presvetom Križu, pozivajući druge da je prakticiraju, i na taj ćeš način učiniti divovske korake na putu prema svetosti, crpeći dragocjene kreposti iz takve riznice ljubavi.*

    Presveta Djevica Marija (22. studenog): Leopoldo, tvoja je misija predstaviti pobožnost klanjanja Presvetom Raspelu svim kršćanskim obiteljima, pod vodstvom Svetog Oca Pape.*

    Presveta Djevica Marija (23. studenog): Vidjet ćeš što će vaša draga Majka, Velika Majka Božja učiniti za tebe  u budućnosti zbog ljubavi koju imaš prema mom Božanskom Sinu Isusu. Što god ti se dogodi, bit će blagoslovljeno od Boga, Vječnog Oca.
    Uzmi, sine moj, moje Srce i Srce moga Božanskog Sina koji je za tebe sve; napiši da će u školi Gospodnjoj svi naučiti ljubiti Boga i Blaženu Djevicu. Čuvaj se, Leopoldo, nikad se ne kolebaj pred teškoćama; vjeruj uvijek Isusu i Mariji, kao sada dok pišeš. A ako se u određenim trenucima mi sakrijemo, to je da ti ukažemo na bitke koje moraš pretrpjeti na ovoj zemlji. A kad ti najslađa radost obavije dušu u ljubavi i milosti, kao podsjetnik i znak neizmjernih radosti koje duša uživa na Nebu, sjetite se da su čak i utjehe ovdje dole stvari koje prolaze i ohrabrenje: nagrada za prakticiranje kreposti je nebeski raj, mjesto neizrecivih slasti. Neka se Pobožnost prema Isusu Raspetom proširi na cijelom svijetu. Ostvarit će se sve što si napisao. To je Božja volja. Kad Sveti Otac uspostavi Pobožnost prema Presvetom Raspelu u svim dijelovima svijeta, učinit ću ih prosperitetnima. Ne želim više da me užasno maltretiraju svim vrstama zloće.*

    Presveta Djevica Marija (24. studenog): Molitva je lijek za sva zla. Zato, moja presveta Majko, pomozi mi u ovom svetom poduhvatu Klanjanja, kako bi se ono moglo proširiti po cijelom svijetu. Ovo je želja i neizmjerno blago milosrđa moga Božanskog Sina.*

    Presveta Djevica Marija (25. studenog): Najučinkovitije sredstvo za zaustavljanje pošasti je Klanjanje presvetom raspelu.*

    Presveta Djevica Marija (28. studenog): Ogroman, neprocjenjiv broj duša bit će spašen po ovoj Pobožnosti, a ti, Leopoldo, bit ćeš zaslužan za to.*

    Presveta Djevica Marija (8. prosinca): Sine moj, uvijek ide naprijed sa mnom. Bit ću poput kapetana na čelu vojske, da se borim i pobijedim svoje neprijatelje. Vjeruj u ono što ti dajem napisati i ne boj se ničega: ja sam tvoja snaga. Daj mi, draga i presveta Majko, da te ljubim umjesto svih onih koji ne žele znati tebe niti tvog Božanskog Sina.
    Moj Leopoldo, ti vrlo dobro znaš da ti dajem sve što od mene tražiš. Klanjanjem učini cijeli svijet dušama ljubavi i na taj će ti način želja biti ispunjena.*


    Isus (1. siječnja): Napiši, sine moj: kad te pitam voliš li me, ne namjeravam ovo pitanje postaviti samo tebi, nego se namjeravam učiniti voljenim kroz Pobožnost prema Presvetom Raspelu, koja, uz dopuštenje i potporu mog Vikara, neka se proširi po cijelom svijetu.*

    Isus (13. siječnja): Pokora koju tražim od tebe je da me učiniš voljenim kroz Pobožnost u cijelom svijetu; da bude znano, kao što sam uvijek govorio tebi, svom vikaru papi; i ako sam ja, vaš Isus, bio Spasitelj po križu, otkupljenjem, to ću biti u sve vrijeme, tako da će ljudska vrsta popraviti svoje putove i priznati me kao istinskog Sina Božjega, Isusa Raspetog.*

    Isus (29. siječnja): Uistinu, one kuće u kojima se oprakticira ova Pobožnost bit će blagoslovljene: neka vjeruju u to.*

    Isuse (1. Svibnja 1909): Nakon tvoje smrti pokazat ću ti sve duše koje će biti spašene po ovoj Pobožnosti, kao što sam već tražio od tebe da napišeš, a ona duša koja čini ovo sveto klanjanje neće biti izgubljena.*

    Isus (11. srpnja): Sine moj, cijeni misiju koju sam ti dao. Neka se sveto klanjanje proširi svijetom, a čuda Božja doći će s križa.*

    Isus (20. kolovoza): Želim ti dati dvor duša spašenih po ovoj pobožnosti Klanjanja, ali dvor koji želim pripremiti za tebe nije od ovoga svijeta, jer su stvari ovoga svijeta prolazne.*

    Isus (23. Kolovoza 1909): Oni koji s ljubavlju i vjerom čine klanjanje Presvetom Raspelu uživat će u vječnoj sreći.*

    Isus (2. studenog): Najjasniji znak ljubavi koju imaš prema meni je Pobožnost koju širiš tako da možeš vidjeti mene, svog Isusa, ponovno ljubljenog od ljudi otkupljenih mojom Božanskom Krvlju. Na ovaj način, zbog tebe, to će biti stalna služba koja će trajati do svršetka svijeta.*

    Isus (16. Studenog 1909): Znaj, Leopoldo, da ja, tvoja najslađa Ljubav, Raspeti Isus, radujem se najplemenitijom i najvećom radošću, kad vidim sebe proslavljenim na zemlji po tebi, po tvom širenju moje svete pobožnosti Klanjanja, koju toliko želim, kako bi se vječno sjećali da bez ovog Križa, posvećenog mojom predragocjenijom Krvlju, nitko neće ući u Raj.*


    Isus (6. siječnja 1912.): U mističnom vrtu pobožnosti, meni je draga Pobožnost prema Presvetom Raspelu, izvor svih ostalih i oružje kojeg se treba prhvatati, uz propovijedanje i molitvu, za obranu mojih prava.

    Blagoslivljajući (8. siječnja 1912.) sve one koji prakticiraju svetu pobožnost, Isus je rekao: Čut ćete za velika čuda koja sam izvodio kroz svetu pobožnost u onima koji je prakticiraju.

    Isus (7. siječnja 1913.): Svima onima koji čine sveto klanjanje darovat ću revnost u vjeri i nastavit ću ih njom hraniti.

    Isus (18. siječnja 1913.): Kad preporučujete sveto klanjanje, svakako se obratite mojoj Majci Presvetoj Djevici Mariji; ona je zaštitnica.
    fra Leopoldo: O moj Bože, kakva je slatka radost biti s tobom, o moj Gospodine!
    Isus: Nemoj ništa govoriti, jer to nije ništa u usporedbi s čudima koja se uživaju na Nebu.

    Isus (18. siječnja 1913.): Nemoj se uzrujavati ako vidiš stvari za koje misliš da nisu uredu. Samo nastavi raditi u mom vinogradu; nastavi širiti moju pobožnost, jer je moja.

    Isus (28. siječnja 1913.): Potrebni su mi svećenici i propovjednici koji će po cijelom svijetu usađivati ovu moju Pobožnost, kako bih mogao obasuti narode zdravljem i svojim blagoslovima.*

    Isus (30. rujna 1913.): Idi i odmori se malo.
    fra Leopoldo: O moj Gospodine, pusti me da radim!
    Isus: Pa dobro, onda napiši da ja, vaš Isus, čekam da duše dođu k meni kako bih im mogao dati svoje Srce u svetom Klanjanju Isusu Raspetome.

    Isus (5. prosinca 1913.): Sjetite se svetog pothvata, svetog klanjanja koje treba usađivati i širiti po cijelom svijetu.

    Isus (5. travnja 1914.): Onima koji čine sveto klanjanje Presvetom Raspelu pripremam put da me prime u svetoj pričesti.

    Isus (31. srpnja 1914.): Kad pristupš kako bi učinio sveto klanjanje, pobrini se da tvoj um bude koncentriran na mene, bez ikakvih svjetovnih prepreka. Na ovaj način će vam doći mnogo moje ljubavi.

    Isus (13. rujna 1914.): Trebat će vremena, ali moja će pobožnost rasti slavno i pobjedonosno.

    Isus (12. travnja 1915.): Napiši što sam ti pokazao dok si se molio podno mog oltara.
    Stojeći podno svetog oltara, Isus mi je pokazao ljepotu ove pobožnosti: biskupi, župnici, redovnici svi moraju propovijedati Isusa Raspetoga.*

    (29. ožujka 1917.) Leopoldo: O moj ljubljeni, moj dobri Isuse privuci svome Božanskom Srcu cijeli svijet po svetom klanjanju.
    Isus: Ah! Sine, znaj da svima šaljem dobre inspiracije, ulažem sve napore, ali volja je slobodna i postoje određeni ljudi sa srcem koje je teško pomaknuti.
    Neka svijet zna da bih samo za jednu dušu, da bih je spasio, dopustio da opet budem razapet.


    Presveta Djevica Marija (7. listopada 1911.): Ja sam uistinu zaštitnica pobožnosti svetog klanjanja Presvetom Raspeću, i drago mi je što zazivaš blagoslov za sve koji ga prakticiraju jer su uistinu mnoge milosti i blagoslovi koji dolaze s Neba.

    Presveta Djevica Marija (31. prosinca 1911.): Pobožnost mom Božanskom razapetom Sinu pokrit će cijeli svijet Milosrđem.
    fra Leopoldo: Velika Majko Božja, daj mi nešto što će me posvetiti.
    Presveta Djevica Marija: Uzmi Križ i čuvaj ga: to je drvo s kojeg izlaze najljepše kreposti i neprestane iskre milosti.

    Presveta Djevica Marija (19. siječnja 1912.): U podnožju Križa spoznaje se pravo znanje nedostižno ljudskom znanju, jer je božansko.

    Presveta Djevica Marija (30. lipnja 1912.): Čekam te u svom svetištu kako bih blagoslovila tebe i sve one koji čine sveto klanjanje Isusu Raspetome.

    Presveta Djevica Marija (10. travnja 1913.): Sveto klanjanje donijet će svijetu velike plodove.

    Presveta Djevica Marija (18. listopada 1913.): Širi Pobožnost klanjanja mome Božanskom Raspetom Sinu Isusu, i u času tvoje smrti doći ću primiti tvoju dušu.
    Uvijek čekam da netko dođe i zatraži moje Srce i srce moga Božanskog Sina. Napiši da je malo zahtjeva.
    Leopoldo, dajem ti ga za cijeli svijet; moli za sve one koji se ne utječu mom majčinskom milosrđu.

    Presveta Djevica Marija (13. veljače 1914.): Održavaj svoju ćeliju što je moguće čistijom jer je to moje i moga božanskog Sina najdraže mjesto, a ovdje je rođeno sveto klanjanje.

    Presveta Djevica Marija (20. lipnja 1914.): Klanjanje Presvetoj rani lijeve ruke bit će spas nezahvalnim umirućihm osobama, osobito po kreposti molitava mladih ljudi.

    Presveta Djevica Marija (3. svibnja 1915.): Zadovoljna sam jer si učinio ono što sam ti zapovjedila, odnosno ostavio si me sjedinjenu s mojim Božanskim Sinom (5 zdravomarija i 3 puta prežalosna djevica) u pobožnosti klanjanja.

    Presveta Djevica Marija dala mi je razumijeti (7. lipnja 1918.) kako želi da se posvetim isključivo Pobožnosti prema Presvetom Raspeću; ostale pobožnosti su zbrinute.*
    avatar
    mario


    Broj postova : 42
    Join date : 03.11.2011
    Age : 49

    Pobožnost Isusu Raspetom - fra Leopoldo Maria Musso OFM Empty Re: Pobožnost Isusu Raspetom - fra Leopoldo Maria Musso OFM

    Postaj by mario čet sij 06, 2022 1:43 pm


    Sponsored content


    Pobožnost Isusu Raspetom - fra Leopoldo Maria Musso OFM Empty Re: Pobožnost Isusu Raspetom - fra Leopoldo Maria Musso OFM

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet oľu 29, 2024 5:38 am.