Stvoreni za nebo

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Stvoreni za nebo

Katolički forum koji okuplja katoličke vjernike u duhu dijaloga i Kristove ljubavi


    Pobožnosti - Petnaest molitvi svete Brigite

    SNJEŽA
    SNJEŽA


    Broj postova : 589
    Join date : 07.11.2010
    Age : 49

    Pobožnosti - Petnaest molitvi svete Brigite Empty Pobožnosti - Petnaest molitvi svete Brigite

    Postaj by SNJEŽA pon vel 14, 2011 7:40 pm

    Petnaest molitava svete Brigite

    O molitvama;

    Sukladno obećanjima Isusa kako Sveta Brigita tvrdi, dane su nam ove Isusove riječi o molitvama koje spašavaju koje je, ona tvrdi; Isus njoj predao:

    Sveta Brigita je dugo vremena željela znati broj udaraca koje je Isus primio za vrijeme svoje muke, On joj se jednoga dana ukazao govoreći:

    Dobio sam po Tijelu pet tisuća četristo osamdeset udaraca (5480) udaraca. Ako ih želite na neki način štovati, izmolite petnaest Oče naša i petnaest Zdravo Marija sa slijedećim molitvama (koje ju je naučio) tijekom cijele godine; na kraju godine, počastit ćete svaku od Mojih rana. (365 dana*15 molitvi=5475,treba dodati jos 5,da bi bilo 5480.)

    Obećao je i svakom drugome tko bude molio ove molitve godinu dana:

    -Oslobodit ću 15 duša njegove rodbine iz čistilišta.
    -Učvrstit cu i ocuvati u Milosti 15 pravednika od njegove rodbine.
    -Obratit ce se 15 grešnika iz njegove okoline.
    -Osoba koja moli ove molitve postići će prvi stupanj savrsenstva, te će 15 dana prije smrti primiti dragocijeno Tijelo Isusovo koje ce je oslobodizi od vječne gladi i dragocijenu Krv koja će joj ugasiti žeđ u vijeke.
    -15 dana prije smrti,spoznat će u potpunosti sve svoje grijehe i osjetit će gorko pokajanje za njih.
    -Stavit cu pred nju znak Svojeg pobjedničkog Križa da bih joj pomogao i obranio je od napada njenih neprijatelja.
    -Prije nego umre doći ću sa Svojom preljubljenom i dragom Majkom, primit ću blagonaklono njezinu dušu i odvest je u vjecnu radost.
    -Vodeći je onamo, ponijet ću se prema njoj na poseban način, dat ću joj da pije iz Izvora Moga Božanstva, što neću dati onima koji ne budu molili ove molitve.
    -Treba znati da že svakome tko je živio u smrtnome grijehu kroz 30 godina,a tko bude pobožno molio ove molitve ili ih bude naumio moliti,Gospodin oprostiti sve grijehe.
    -Branit ću ga od napasti.
    -Sačuvat ću njegovih 5 osjetila.
    -Očuvat ću ga od iznenadne smrti.
    -Spasit ću njegovu dušu od vječne muke.
    -Ako je živio po svojoj volji te ako bude morao umrijeti sutra, njegov život će se produžiti.
    -Postići će sve što bude tražio od Boga i Blažene Djevice Marije.
    -Može biti siguran da će pridružiti zboru andjela.
    -Svaki put kad izmoli ove molitve,dobiva djelomičan oprost.
    -Gdje god se moli i gdje se budu molile ove molitve,tamo će Bog biti prisutan sa Svojom Miloscu.
    -Tko nauči nekoga ove molitve, steći će radost i zasluge, koje neće imati kraja, nego će biti postojane i trajati u vijeke. Roditelji i ucitelji koji nauče djecu ove molitve osigurat će im time da ona budu sačuvani od svake nesreće.

    Sve ove povlastice,obećao je Gospodin Isus Krist sv.Brigiti pod uvjetom da moli ovih 15 molitava svaki dan do smrti. Iste molitve je obećao i onima koji će te molitve moliti godinu dana a i onima koji druge nauče moliti ove molitve. Ako se koji dan preskoče i ne uspiju izmoliti, drugi dan trebamo izmoliti dva puta, da se nadoknadi.

    Nije dovoljno samo citati,nego treba izgovarati pobozno i s razmisljanjem o tome sto se moli.

    Dodatno o molitvama:Petnaest molitava sv.Brigite-poboznost Kristovoj muci,preuzete su iz knjige “Objava” Spasiteljevih sv.Brigiti Svedskoj. Molitve su odobrene od Kongregacije za sirenje vjere (De Propaganda Fide) i pape Klementa XII.Papa Benedikt XIV. pise: ”Objave sv.Brigite, bez sumnje, ne zasluzuju status vjerske istine, ali bilo bi ih nerazborito odbaciti, jer pocivaju na dovoljnim razlozima da im se pobozno vjeruje.”Papa Pio IX. odobrio je molitve,priznavsi ih istinitima i korisnima za duse: ”One jacaju krscansku vjeru i ljubav prema Kristovoj muci” .Papa Ivan Pavao II. izjavio je:”Crkva je priznajuci Brigiti svetost, prihvatila cijelokupnu vjerodostojnost njezina unutarnjeg iskustva:”

    Sveta Brigita je svome bratu napisala u pismu:”Predragi moj brate,bila sam u najvecim mukama zivota.U patnjama,bolesna,siromasna i osjetila sam gorcinu napustenosti. S ljubavlju sam svake veceri molila ove molitve i moj se zivot cudesno preobrazio. Gospodin je vjeran svojim obecanjima i ispunio me radoscu,doveo do blagostanja i utjehe. Ono sto je Isus ucinio za mene, bijednu gresnicu, ucinit ce i za tebe, dragi moj brate. Moli svaki dan ove molitve!”



    Zadnja promjena: SNJEŽA; pon vel 14, 2011 9:17 pm; ukupno mijenjano 1 put.
    SNJEŽA
    SNJEŽA


    Broj postova : 589
    Join date : 07.11.2010
    Age : 49

    Pobožnosti - Petnaest molitvi svete Brigite Empty Re: Pobožnosti - Petnaest molitvi svete Brigite

    Postaj by SNJEŽA pon vel 14, 2011 7:58 pm

    PETNAEST MOLITVI sv. Brigite Švedske
    + U ime Oca i Sina i Duha Svetoga.Amen. +

    O Bože,dođi i spasi me!
    Gospodine,dođi što prije i pomozi mi!

    Slava Ocu i Sinu i Duhu Svetomu,kako bijaše na početku,tako i sada i vazda u vijeke vijekova, Amen.

    Vjerujem u Boga, Oca svemogućega, Stvoritelja neba i zemlje. I u Isusa Krista, Sina njegova jedinoga, Gospodina našega, koji je začet po Duhu Svetom, rođen od Marije Djevice, mučen pod Poncijem Pilatom, raspet umro i pokopan; sašao nad pakao, treći dan uskrsnuo od mrtvih; uzašao na nebesa, sjedi o desnu Boga Oca svemogućega; odonud će doći suditi žive i mrtve. Vjerujem u Duha Svetoga, svetu Crkvu katoličku, općinstvo svetih, oproštenje grijeha, uskrsnuće tijela , život vječni. Amen.


    I. MOLITVA

    ISUSOVA MUKA NA MASLINSKOJ GORI I TRNOVA KRUNA
    O Gospodine Isuse Kriste,vjecna slasti onih koji Te ljube,sreco sto natkriljujes svaku radost i svaku zelju,spasenje i ljubavi onih koji se kaju,kojima si rekao:Moja je radost biti sa sinovima ljudskim i postao si covjek za ljudski spas;sjeti se ljubavi koja Te nagnala da uzmes nasu ljudsku narav i svega sto si pretrpio od casa od Svoga zaceca do svoje otkupiteljske muke odredjene u vjecnosti po Bozjem naumu. Sjeti se boli koju si osjetio u Dusi kad si rekao:”Zalosna je dusa Moja do smrti”,kada si na Posljednjoj veceri sa svojim ucenicima,dajuci im za hranu Svoje Tijelo i Svoju Krv i peruci im noge,tjeseci ih s ljubavlju,prorekao Svoju skorasnju muku. Sjeti se straha,tjeskobe i boli koju si pretpio u Svom Presvetom Tijelu prije nego su Te pribili na kriz,kada Te je posto si triput, molio Oca i znojio se krvavim znojem,izdao jedan od Tvojih ucenika,kada su Te optuzili lazni svjedoci i nepravedno na smrt osudila tri suca; u najsvecanije vrijeme Pashe,izdali su Te,izrugali,skinuli Ti odjecu,zavezali Te i iscuskali,privezali uza stup,bicevali i okrunili trnovom krunom. U spomen na ove zalosti,molim Te,udijeli mi ljupki Isuse,prije moje smrti,istinsko pokajanje,iskrenu ispovijed i oprostenje
    svih mojih grijeha.Amen.

    O preljupki moj Gospodine Isuse Kriste,smiluj se meni grešniku!
    O Isuse, Sine Božji, koji si rođen od Marije Djevice, smiluj nam se!

    Oče naš, koji jesi na nebesima, sveti se ime tvoje.
    Dođi kraljevstvo tvoje.
    Budi volja tvoja kako na nebu tako i na zemlji.
    Kruh naš svagdanji daj nam danas, i otpusti nam duge naše, kako i mi otpuštamo dužnicima našim i ne uvedi nas u napast, nego izbavi nas od Zla, Amen.

    Zdravo, Marijo, milosti puna, Gospodin s tobom.
    Blagoslovljena ti među ženama i blagoslovljen plod utrobe tvoje, Isus.
    Sveta Marijo, Majko Božja, moli za nas grešnike, sada i na času smrti naše. Amen.


    II. MOLITVA

    POGRDJIVANJE ISUSA

    O,Isuse,istinska radosti andjela i raju slasti,sjeti se strahovitih muka,koje si pretrpio kad su Te razdrli Tvoji neprijatelji kao
    krvolocni lavovi,ponizivsi Te cuskama,pljuvanjem,deranjem koze i drugim necuvenim zlostavljanjem.Zbog pogrdnih
    rijeci,surovih udaraca i preteskih muka koje su Ti zadali Tvoji neprijatelji,molim Te da se udostojis osloboditi me mojih
    neprijatelja,vidljivih i nevidljivih i dopustiti mi da pod Tvojim okriljem pronadjem put vjecnog spasenja.Amen.

    O preljupki moj Gospodine Isuse Kriste,smiluj se meni grešniku!
    O Isuse, Sine Božji, koji si rođen od Marije Djevice, smiluj nam se!
    Oče naš, Zdravo Marijo...


    III.MOLITVA

    ISUSOVO RAZAPINJANJE NA KRIZU

    O,Rijeci utjelovljena,Svemoguci Stvoritelju svijeta,koji si neizmjeran i neshvatljiv,sjeti se pregorke boli,koju si pretrpio,kad su
    Ti ruke i noge proboli ostrim cavlima i pribili na drvo kriza.Koliku si bol iskusio,o Isuse,kada su okrutni krvnici razdrli Tvoje
    udove i iscasili Tvoje zglobove,kada su razvukli Tvoje Tijelo na sve strane po svojoj volji.
    Molim Te,u spomen na ovako velike boli,koje si pretrpio na krizu,dopusti mi da Te ljubim sve vise i vise.Amen.

    O preljupki moj Gospodine Isuse Kriste,smiluj se meni grešniku!
    O Isuse, Sine Božji, koji si rođen od Marije Djevice, smiluj nam se!
    Oče naš, Zdravo Marijo...


    IV. MOLITVA

    ISUSOVA MOLITVA ZA SVOJE MUCITELJE.

    Isuse,nebeski Lijecnice,sjeti se patnji i boli koje si osjetio na razderanim udovima,kada se podizao kriz.Nijedan dio Tvoga
    Tijela od glave do pete nije bio lisen muka,pa ipak uza svu tu patnju,nisi zaboravio moliti Oca za Svoje neprijatelje
    govoreci:”Oce,oprosti im jer ne znaju sto cine.”
    Zbog neizmjerne Svoje ljubavi i milosrdja,kao i za uspomenu na Svoje muke,dopusti mi da se sjecam Tvoje preljubljene
    muke,da bi mi ona pomogla da dobijem potpuno oprostenje svih svojih grijeha.Amen.

    O preljupki moj Gospodine Isuse Kriste,smiluj se meni grešniku!
    O Isuse, Sine Božji, koji si rođen od Marije Djevice, smiluj nam se!
    Oče naš, Zdravo Marijo...


    V. MOLITVA

    ISUSOVO MILOSRDJE ZA RASKAJANE GRESNIKE

    O,Isuse,zrcalo vjecne jasnoce,sjeti se gorcine,koju si osjetio kada si unatoc spasenju koje si ponudio dusama posredstvom
    Svoje muke,predvidio i to da ga mnoge nece prihvatiti.
    Ti si,milostivi Isuse,pokazao beskrajno Milosrdje,ne samo kada si osjecao bol zbog izgubljenih i ocajnih dusa,nego i kada si
    razbojniku rekao:”Jos danas ces biti sa mnom u raju.”Stoga Te molim da se udostojis izliti na mene to isto Milosrdje,u casu
    moje smrti.Amen.

    O preljupki moj Gospodine Isuse Kriste,smiluj se meni grešniku!
    O Isuse, Sine Božji, koji si rođen od Marije Djevice, smiluj nam se!
    Oče naš, Zdravo Marijo...


    VI. MOLITVA

    ISUSOVA OPORUKA NA KRIZU

    O,Isuse,ljupki Kralju,sjeti se boli koju si pretrpio kad si visio na krizu gol i prezren,a da nisi medju tolikim prijateljima i
    znancima sto su Te okruzivali,imao nikoga da Te utjesi,osim svoje ljubljene Majke.Njoj si preporucio Svoga najmilijeg
    ucenika,rekavsi:”Zeno,evo ti sina”, a uceniku si rekao:”Evo ti Majke.”
    Pun(a) pouzdanja,molim Te,premilostivi Isuse,sjeti se maca koji Ti je probo dusu,te mi se smiluj u svakom jadu i muci,bilo
    tjelesnoj ili dusevnoj,i utjesi me pruzajuci mi pomoc i radost u svakoj kusnji i nevolji.Amen.

    O preljupki moj Gospodine Isuse Kriste,smiluj se meni grešniku!
    O Isuse, Sine Božji, koji si rođen od Marije Djevice, smiluj nam se!
    Oče naš, Zdravo Marijo...


    VII. MOLITVA

    ISUSOVA ZEĐ


    O,Gospodine,Isuse Kriste,izvore beskrajne miline,s ljubavlju si rekao na krizu:”Zedan sam”,to jest,zelim iznad svega
    spasenje ljudskog roda.Rasplamti,molimo Te,u nama zelju da sveto zivimo,gaseci u potpunosti zed svojih pozuda i potragu
    za svjetovnim uzicima.Amen.

    O preljupki moj Gospodine Isuse Kriste,smiluj se meni grešniku!
    O Isuse, Sine Božji, koji si rođen od Marije Djevice, smiluj nam se!
    Oče naš, Zdravo Marijo...


    VIII. MOLITVA

    ISUSOV NAPITAK NA KRIŽU

    O,Gospodine Isuse Kriste,slasti srdaca i radosti duha,smiluj se nama gresnicima.Zbog gorkog octa i zuci koje si kusao u casu
    Svoje smrti,daj da u svako doba,a osobito u casu smrti,uzmognemo dostojno blagovati Tvoje Tijelo i Tvoju Krv kao lijek i
    utjehu nasim dusama.Amen.

    O preljupki moj Gospodine Isuse Kriste,smiluj se meni grešniku!
    O Isuse, Sine Božji, koji si rođen od Marije Djevice, smiluj nam se!
    Oče naš, Zdravo Marijo...


    IX. MOLITVA

    ISUSOV TJESKOBNI VAPAJ NA KRIŽU

    O,Gospodine,Isuse Kriste,radosti duha,sjeti se tjeskobe i boli,koju si pretrpio,kad si zbog gorcine smrti i uvreda sto su Ti ih
    uputili Zidovi,zavapio Ocu:”Boze Moj,Boze Moj,zasto si me ostavio?”Zbog toga Te molim,Gospodine i Boze moj,da me ne
    ostavis u casu moje smrti.Amen.

    O preljupki moj Gospodine Isuse Kriste,smiluj se meni grešniku!
    O Isuse, Sine Božji, koji si rođen od Marije Djevice, smiluj nam se!
    Oče naš, Zdravo Marijo...


    X. MOLITVA

    ISUSOVE VELIKE RANE NA KRIŽU

    O,Gospodine Isuse Kriste,pocetni i krajnji Cilju,nase ljubavi,koji si od glave do pete potpuno uronio u more patnji,molim Te
    da me u ime Svojih,velikih i dubokih Rana,naucis zivjeti u popunosti s istinskom ljubavlju,po zakonu i po Tvojim
    savjetima.Amen.

    O preljupki moj Gospodine Isuse Kriste,smiluj se meni grešniku!
    O Isuse, Sine Božji, koji si rođen od Marije Djevice, smiluj nam se!
    Oče naš, Zdravo Marijo...


    XI. MOLITVA

    ISUSOVE DUBOKE RANE NA KRIŽU


    O,Gospodine Isuse Kriste,bezdane samilosti i milosrdja,molim Te,u ime dubokih Rana koje su Ti prodrle ne samo do mesa i
    srzi kostiju,nego i do najdublje utrobe:pridigni me iz mojih grijeha i sakrij me u Svoje Rane.Amen.

    O preljupki moj Gospodine Isuse Kriste,smiluj se meni grešniku!
    O Isuse, Sine Božji, koji si rođen od Marije Djevice, smiluj nam se!
    Oče naš, Zdravo Marijo...


    XII. MOLITVA

    ISUSOVE KRVAVE RANE NA KRIŽU

    O,Isuse Kriste,zrcalo istine,znamenje jedinstva i vezo milosrdja,sjeti se nebrojenih Rana,koje su Ti prekrile Tijelo,razdrerano i
    grimzno crveno od Tvoje vlastite predragocijene Krvi.
    Moli Te,Gospodine,upisi tom istom Krvlju Svoje Rane u moje srce,da se u razmatranju Tvoje boli i Tvoje ljubavi,obnovi u
    meni svaki dan,bol Tvoje Muke,da uzraste ljubav i da Ti ja nastavim neprestano zahvaljivati do kraja svoga zivota,kada
    budem dosao Tebi,pun(a) svih dobara i zasluga,koje si mi dao iz riznice Svoje muke.Amen.

    O preljupki moj Gospodine Isuse Kriste,smiluj se meni grešniku!
    O Isuse, Sine Božji, koji si rođen od Marije Djevice, smiluj nam se!
    Oče naš, Zdravo Marijo...


    XIII. MOLITVA

    ISUSOVA SMRTNA TJESKOBA NA KRIŽU


    O,Gospodine,Isuse Kriste,nepobijedivi i besmrtni Kralju,sjeti se boli koju si osjetio,nakon sto su te napustile sve snage u
    Tijelu i u Srcu,rekao:”Gotovo je.”
    Zato Te molim,smiluj mi se u posljednjem casu moga zivota,kada moju dusu uzmuti tjeskoba agonije.Amen

    O preljupki moj Gospodine Isuse Kriste,smiluj se meni grešniku!
    O Isuse, Sine Božji, koji si rođen od Marije Djevice, smiluj nam se!
    Oče naš, Zdravo Marijo...


    XIV. MOLITVA

    ISUSOVA SMRT NA KRIŽU

    O,Isuse Kriste,jedinorodjeni Sine Svevisnjeg Oca,odsjaju i sliko Njegove biti,sjeti se ponizne molitve,kojom si preporucio Ocu
    svoj Duh,kad si rekao:”Oce,u tvoje ruke,predajem Duh Svoj.”,te si sagnuvsi glavu i predajuci za nas Milosrdje Svoga
    Srca,izdahnuo.
    Zbog ove predragocijene smrti,moli Te Kralju svetaca,ojacaj me protiv napasti djavla,svijeta i tijela,da bih umrijevsi za
    svijet,zivio/zivjela samo u Tebi,i u zadnjem casu moga zivota,primi moj duh,koji se nakon duga progonstva i lutanja,zeli
    vratiti svojoj domovini.Amen.

    O preljupki moj Gospodine Isuse Kriste,smiluj se meni grešniku!
    O Isuse, Sine Božji, koji si rođen od Marije Djevice, smiluj nam se!
    Oče naš, Zdravo Marijo...


    XV. MOLITVA

    ISUSOVO POSLJEDNJE SVEPROLIĆE KRVI

    O,Gospodine,Isuse Kriste,istinski i plodni Zivote,sjeti se Svoje obilno prolivene Krvi,kada Ti je vojnik,posto Ti je glava klonula na krizu,probo grudi iz kojih su potekle posljednje kapi krvi i vode. Zbog Svoje pregorke Muke,rani,molim Te,premili Isuse,moje srce kako bi lilo suze pokajnice iz ljubavi.Obrati me potpuno k Sebi, da moje srce bude Tvoje trajno boraviste.da Ti se svidi i bude Ti ugodno moje obracenje,te da svrsetak mojega zivota bude dostojan toga da zasluzim, razmatrati Te, zajedno sa svima svetima, u vijeke, Amen.

    O preljupki moj Gospodine Isuse Kriste,smiluj se meni grešniku!
    O Isuse, Sine Božji, koji si rođen od Marije Djevice, smiluj nam se!
    Oče naš, Zdravo Marijo...


    ZAKLJUČNA MOLITVA


    Pomolimo se:

    O,Gospodine,Isuse Kriste,Sine Boga Zivoga,primi ovu molitvu s jednakom ljubavlju s kojom si podnio sve rane na Svom presvetom Tijelu; udijeli Svoje Milosrđe, Svoju Samilost, otpuštenje svih grijeha i muka i zivot vjecni, nama i svim vjernicima, živima i mrtvima. Amen.

    + U ime Oca, Sina i Duha Svetoga, Amen +

      Sada je: pet tra 19, 2024 7:03 am.