Stvoreni za nebo

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Stvoreni za nebo

Katolički forum koji okuplja katoličke vjernike u duhu dijaloga i Kristove ljubavi


3 posters

    kako moliti zlatnu krunicu kraljice ljubavi?

    avatar
    irenyca


    Broj postova : 7
    Join date : 09.11.2010
    Age : 45
    Lokacija : Varaždin

    kako moliti zlatnu krunicu kraljice ljubavi? Empty kako moliti zlatnu krunicu kraljice ljubavi?

    Postaj by irenyca uto stu 09, 2010 8:23 pm

    Nije mi nešto jasno u vezi moljenja zlatne krunice kraljice mira..
    Znam prema objavi na netu što se moli na velika zrna ali mi je nejasno šta se moli na mala. Negdje piše,naime,: 10 puta Isuse blaga i ponizna srca učini srce moje po srcu svome..pa onda zaziv (za svaku deseticu drugi,npr.prvi -Slatko srce Isusovo smiluj se nama i našoj braći koja lutaju-jedanput a negdje piše Isuse blaga i ponizna srca... 1put a zaziv 10puta!! niš mi nije jasno.. zvala sam mali lošinj otkud potječe ova krunica i u župnom uredu su mi rekli da se mole oba navoda na svako zrno a u molitvenoj zajednici opet neš drugo..
    Oldtimer
    Oldtimer
    Admin


    Broj postova : 4931
    Join date : 18.06.2009
    Age : 57
    Lokacija : HRVATSKA, SPLIT ROĐENDAN: 01. travnja IMENDAN : sv. Antun Opat (Pustinjak) 17. 01. i sveti Antun Padovanski 13. 06. Križ uzgor stoji, a svijet se okreće i mijenja (Stat Crux dum volvitur orbis).

    kako moliti zlatnu krunicu kraljice ljubavi? Empty Re: kako moliti zlatnu krunicu kraljice ljubavi?

    Postaj by Oldtimer uto stu 09, 2010 10:12 pm

    Neznam za tu krunicu, i utemeljenost te krunice... Koliko ja mislim, tu se radi o privatnim objavama koje nisu još do kraja istražene i ne kažem da nije dobro moliti tu krunicu, neka moli svatko tko osjeća potrebu moliti ovu krunicu, ali ja se ipak radije držim ovih uobičajenih molitava i krunica... Još nešto, nisam protiv privatnih objava, vjerovati u ova ukazanja nije nužno za spasenje, možemo u to vjerovati ili ne, stvar osobnog izbora, ukoliko su poticajne i ukoliko onaj tko stoji iza takvih poruka ima spremnost pretrpjeti sve što je potrebno za te objave... Nadam se da razumiješ što želim kazati... Uostalom, po plodovima će se najbolje vidjeti vjerodostojnost tih objava...
    SNJEŽA
    SNJEŽA


    Broj postova : 589
    Join date : 07.11.2010
    Age : 49

    kako moliti zlatnu krunicu kraljice ljubavi? Empty Re: kako moliti zlatnu krunicu kraljice ljubavi?

    Postaj by SNJEŽA uto stu 09, 2010 10:34 pm

    ZLATNA KRUNICA SRCA ISUSOVA

    Moli se običnom krunicom i to ovako:
    U IME OCA I SINA I DUHA SVETOGA. AMEN.

    Umjesto "Vjerovanja"
    Slatko Srce mog Isusa, daj da Te ljubim sve to više!

    Umjesto "Oče naš" moli;
    Vječni Oče,prikazujem Ti predragocjenu Krv Isusa Krista kao zadovoljštinu za svoje grijehe
    i za potrebe svete Crkve.

    Umjesto Zdravomarije;
    Isuse,blaga i ponizna Srca, učini srce moje po Srcu Svojemu.

    Umjesto Slava Ocu;
    Slatko Srce Marijino-budi spasenje moje!

    Na kraju izmoli:
    Očenaš,Zdravomarijo,Slava Ocu

    Krunicu sam prepisala iz;
    NAŠA OBITELJ
    molitvenik I
    Izdala:Župa sv.Andrije, Donji Andrijevci
    Izdaje se s odobrenjem Nadbiskupskog ordinarijata u Đakovu od 19.studenog 2008

    Sponsored content


    kako moliti zlatnu krunicu kraljice ljubavi? Empty Re: kako moliti zlatnu krunicu kraljice ljubavi?

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet tra 26, 2024 1:16 pm.