Stvoreni za nebo

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Stvoreni za nebo

Katolički forum koji okuplja katoličke vjernike u duhu dijaloga i Kristove ljubavi


    MOLITVA ZA OSLOBODJENJE DUSA U CISTILISTU

    Katarina II
    Katarina II


    Broj postova : 539
    Join date : 29.12.2009
    Age : 73

    MOLITVA ZA OSLOBODJENJE DUSA U CISTILISTU Empty MOLITVA ZA OSLOBODJENJE DUSA U CISTILISTU

    Postaj by Katarina II uto oľu 23, 2010 8:17 pm

    MOLITVA ZA OSLOBODJENJE DUSA U CISTILISTU Xge5qq



    MOLITVA ZA OSLOBODJENJE DUSA U CISTILISTU
    Osjećaji Prežalosne Gospe kada je primila mrtvo Tijelo svoga Božanskoga sina u svoj naručaj....

    O neiscrpivi Izvore istine, kako si se osušio!

    O mudri Učitelju, kako si zanijemio!

    O sjaju vječnoga svjetla, kako si utrnuo!

    O prava Ljubavi, kako je Tvoje lijepo lice postalo iznakaženo!

    O previsoko Božanstvo, kako se meni daješ gledati u velikom siromaštvu!

    O ljubavi moga srca, kako je velika Tvoja Dobrota!

    O vječna naslado mojega srca, kako su prekomjerne i mnogovrsne bile Tvoje boli!

    Moj Gospodine Isuse Kriste, Ti imaš jednu i istu narav s Ocem i Duhom Svetim, smiluj se svim stvorovima, a osobito dušama u čistilištu!
    Amen!
    MOLITVA ZA OSLOBODJENJE DUSA U CISTILISTU 1622447971

    Zatim se moli: 5 puta Vjerovanje; 1 put: Zdravo Kraljice, Oče naš, Zdravo Marijo, Slava Ocu na nakanu Sv. Oca i jedanput Pokoj vječni.

    Napomena : Ta se molitva nalazi na ploci u jednoj kapeli u Poljskoj ,Papa Inocent XI ,dao je oprostenje za 15 dusa iu cistilista svaki put kad se izmoli.
    Tu su poboznost odobrili Papa Klemen XIII ,i Benedikt XIV s podpunim oprostom. Pijo IX odobrio je te odredbe svojih predasnika i dodao 100 dana oprosta..
    Preporucuca jos dodati za svecenicka zvanja..


    Zadnja promjena: Katarina II; uto oľu 23, 2010 8:51 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
    Katarina II
    Katarina II


    Broj postova : 539
    Join date : 29.12.2009
    Age : 73

    MOLITVA ZA OSLOBODJENJE DUSA U CISTILISTU Empty Re: MOLITVA ZA OSLOBODJENJE DUSA U CISTILISTU

    Postaj by Katarina II uto oľu 23, 2010 8:23 pm

    MOLITVA ZA OSLOBODJENJE DUSA U CISTILISTU SoulsPurgatoryA

    Razlozi radi kojih se treba žrvovati za duše u čistilištu i za njih moliti:

    Prvo - Morate radi Boga, kojemu su ove duše mile, jer ih On ljubi, ne samo što su Njegove kćeri, kao i sve druge, nego radi toga, što su Mu služile na zemlji, što su Ga ljubile; što Ga i dan danas mnogo ljube, ali koje On jer je pravedan, ne može pozvati k sebi, dok ne zadovolje i za najmanju svoju pogrešku.

    One su određene, da iskazuju svome Bogu javnu počast u nebu, a ovu čast, koja je krivnjom zakašnjena, možete vašim molitvama pospješiti. One su određene, da se sjedine s anđelima i svecima, da Ga hvale i ljube; u vašoj je dakle moći, da doprinesete i da svojoj uzvišenoj zadaći što prije udovolje. One su određene, da tješe Presveto Srce Isusovo radi uvreda, koje Mu nezahvalnost i zloća ljudska prouzrokuju. Toga one radi nekoliko pomanjkanja ne mogu još da učine, uložite dakle sve, da njima taj blagoslovljeni i na uvijek sretni čas što prije osvane. Zar ćete još oklijevati?

    Drugo - Vi to morate učiniti radi samih duša. To od vas zahtijeva osjećaj ljubavi i poštovanja. Jao! one podnose strahovite boli, što se ne može opisati; boli jedne posebne naravi, čije najmanje boli nadvisuju sve ono što čovjek na ovoj zemlji može podnijeti.

    To traži od vas pravednost. Možda se između onih, koji trpe, nalaze oni, koji su osuđeni vađom krivnjom, koji su s vama griješili, koje je vaš primjer naveo da sagriješe.

    To od vas zahtijeva poštovanje. Što zar nemate u Čistilištu nijedne duše, koja vam je mila? - Možda oplakanu sestru, brata, oca, a možda i vlastitu majku.

    Treće - Za njih se morate moliti, jer je to vaša korist. One sigurno neće biti nezahvalne za veliku sreću i blaženstvo, koje ćete joj svojim molitvama isposlovati. One će dakle moliti za vas. Sam Isus neće zaboraviti slave i blaženstva, što ste im svojim molitvama pospješili; On će biti s vama milosrdan, nagraditi će vas i naplatiti stostruko za sve, što njima učinite.

    Oh! kako spokojno umire onaj, koji je za svoga života molio, trpio za korist duša u čistilištu. Velika nam je također i to milost, što nam je dozvoljeno, da molimo milosti, pa bilo duševne ili tjelesne, po zagovoru duša u čistilištu.

    "Često sam" - piše sv. Katarina iz Bologne - "postigla po zagovoru duša u čistilištu ono, što nisam mogla postići utičući se drugim svecima."

    "Sveta Brigita uvjerava, da kad svojim molitvama oslobodimo koju dušu iz Čistilištam učinimo Isusu, njenom Zaručniku, tako ugodnu stvar, kao da je On sam oslobođen."

    Onaj koji ne može "platiti", da se služi sv. Misa, neka je barem pobožno sluša na korist duša u čistilištu. Drugo moćno sredstvo za spas duša u Čistilištu jest Krunica, jer je obdarena sa toliko oprosta.

    Služimo se dakle jednim i drugim sredstvom kao sa dva nepresušiva vrela, kojima ćemo gasiti strašan oganj, koji muči siromašne duše naših milih pokojnika.
    Katarina II
    Katarina II


    Broj postova : 539
    Join date : 29.12.2009
    Age : 73

    MOLITVA ZA OSLOBODJENJE DUSA U CISTILISTU Empty Re: MOLITVA ZA OSLOBODJENJE DUSA U CISTILISTU

    Postaj by Katarina II uto oľu 23, 2010 8:50 pm

    Ja sam za LANAC -MOLITVE ZA OSLOBODJENJE DUSA U CISTILISTU

    Sponsored content


    MOLITVA ZA OSLOBODJENJE DUSA U CISTILISTU Empty Re: MOLITVA ZA OSLOBODJENJE DUSA U CISTILISTU

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet oľu 28, 2024 11:06 am.