Stvoreni za nebo

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Stvoreni za nebo

Katolički forum koji okuplja katoličke vjernike u duhu dijaloga i Kristove ljubavi


3 posters

    Molitva za ljubav

    avatar
    Sanja


    Broj postova : 2192
    Join date : 18.06.2009

    Molitva za ljubav Empty Molitva za ljubav

    Postaj by Sanja sub lip 20, 2009 3:56 pm

    Bože , ti si ljubav.

    Svaka je prava ljubav od tebe.

    Tvoj je Sin sve zapovijedi sažeo u zapovijed ljubavi prema tebi i bližnjemu.

    Mi ne znamo pravo ljubiti.

    Potrebna nam je snaga tvoje ljubavi.

    Zato izlij na nas Duha svoje ljubavi , da on u nama učini ono za što sami nismo sposobni ,pa da po nama u svijetu bude više ljubavi.

    Pomozi nam da te uzljubimo svim srcem , svom snagom , svom dušom i svom pameti, jer ćemo jedino tako moći nesebično voljeti i svakog čovjeka.

    Amen.
    belu
    belu


    Broj postova : 624
    Join date : 25.06.2009
    Age : 66
    Lokacija : Drniš Rođendan:01.prosinca Imendan:sv.Lucija-13.prosinac Do nebesa nek se ori naših grudi gromki glas.Neka jeknu rajski dvori nek nas čuje Isus spas.(Petar Perica)

    Molitva za ljubav Empty Molitva za ljubav

    Postaj by belu ned lip 28, 2009 9:45 am

    Ljubezni Oče nebeski,molimo te da duh molitve siđe sada na nas.
    Uvećaj našu želju za tobom i našu želju za spasenjem svih osoba svijeta.
    Molim te s psalmistom :Kao što košuta žudi za izvor vodom ,
    tako duša moja čezne Bože za tobom.Žedna mi je duša Boga,Boga živoga.
    O,kad ću doći i lice Božje gledati.Dođi Duše sveti.
    Želim susreti Boga,molim te nauči me moliti.
    U ime Isusa ,Amen.Izmoli Oče naš.......
    belu
    belu


    Broj postova : 624
    Join date : 25.06.2009
    Age : 66
    Lokacija : Drniš Rođendan:01.prosinca Imendan:sv.Lucija-13.prosinac Do nebesa nek se ori naših grudi gromki glas.Neka jeknu rajski dvori nek nas čuje Isus spas.(Petar Perica)

    Molitva za ljubav Empty Re: Molitva za ljubav

    Postaj by belu čet ruj 03, 2009 2:40 pm

    Molitva za ljubav



    Bože , ti si ljubav.
    Svaka je prava ljubav od tebe.
    Tvoj je Sin sve zapovijedi sažeo u zapovijed ljubavi prema tebi i bližnjemu.
    Mi ne znamo pravo ljubiti.
    Potrebna nam je snaga tvoje ljubavi.
    Zato izlij na nas Duha svoje ljubavi , da on u nama učini ono za što sami nismo sposobni ,pa da po nama u svijetu bude više ljubavi.
    Pomozi nam da te uzljubimo svim srcem , svom snagom , svom dušom i svom pameti, jer ćemo jedino tako moći nesebično voljeti i svakog čovjeka.
    Amen.
    belu
    belu


    Broj postova : 624
    Join date : 25.06.2009
    Age : 66
    Lokacija : Drniš Rođendan:01.prosinca Imendan:sv.Lucija-13.prosinac Do nebesa nek se ori naših grudi gromki glas.Neka jeknu rajski dvori nek nas čuje Isus spas.(Petar Perica)

    Molitva za ljubav Empty Molitva za ljubav

    Postaj by belu čet lis 15, 2009 3:11 pm

    Molitva za ljubav!


    Molitva


    Molim Vas da kao prvo pročitate ovu molitvu:

    ... "Oče, došao je čas: proslavi Sina svoga da Sin proslavi tebe i da vlašću koju si mu dao nad svakim tijelom dade život vječni svima koje si mu dao. A ovo je život vječni: da upoznaju tebe, jedinoga istinskog Boga, i koga si poslao - Isusa Krista. Ja tebe proslavih na zemlji dovršivši djelo koje si mi dao izvršiti. A sada ti, Oče, proslavi mene kod sebe onom slavom koju imadoh kod tebe prije negoli je svijeta bilo. Objavio sam ime tvoje ljudima koje si mi dao od svijeta.Tvoji bijahu, a ti ih meni dade i riječ su tvoju sačuvali. Sad upoznaše da je od tebe sve što si mi dao jer riječi koje si mi dao njima predadoh i oni ih primiše i uistinu spoznaše da sam od tebe izišao te povjerovaše da si me ti poslao. Ja za njih molim; ne molim za svijet, nego za one koje si mi dao jer su tvoji. I sve moje tvoje je, i tvoje moje, i ja se proslavih u njima. Ja više nisam u svijetu, no oni su u svijetu, a ja idem k tebi. Oče sveti, sačuvaj ih u svom imenu koje si mi dao: da budu jedno kao i mi. Dok sam ja bio s njima, ja sam ih čuvao u tvom imenu, A njih koje si mi dao; i štitio ih, te nijedan od njih ne propade osim sina propasti, da se Pismo ispuni. A sada k tebi idem i ovo govorim u svijetu da imaju puninu moje radosti u sebi. Ja sam im predao tvoju riječ, a svijet ih zamrzi jer nisu od svijeta kao što ni ja nisam od svijeta. Ne molim te da ih uzmeš sa svijeta, nego da ih očuvaš od Zloga. Oni nisu od svijeta kao što ni ja nisam od svijeta. Posveti ih u istini: tvoja je riječ istina. Kao što ti mene posla u svijet tako i ja poslah njih u svijet. I za njih posvećujem samog sebe da i oni budu posvećeni u istini. Ne molim samo za ove nego i za one koji će na njihovu riječ vjerovati u mene: da svi budu jedno kao što ti, Oče, u meni i ja u tebi, neka i oni u nama budu da svijet uzvjeruje da si me ti poslao. I slavu koju si ti dao meni ja dadoh njima: da budu jedno kao što smo mi jedno - ja u njima i ti u meni, da tako budu savršeno jedno da svijet upozna da si me ti poslao i ljubio njih kao što si mene ljubio. Oče, hoću da i oni koje si mi dao budu gdje sam ja, da i oni budu sa mnom: da gledaju moju slavu, slavu koju si mi dao jer si me ljubio prije postanka svijeta. Oče pravedni, svijet te nije upoznao, ja te upoznah; a i ovi upoznaše da si me ti poslao. I njima sam očitovao tvoje ime, i još ću očitovati, da ljubav kojom si ti mene ljubio bude u njima - i ja u njima."
    Ivan 17-ta glava.
    lorena
    lorena


    Broj postova : 178
    Join date : 04.10.2010
    Age : 41
    Lokacija : zaprešić

    Molitva za ljubav Empty RANJENO POVJERENJE

    Postaj by lorena uto sij 11, 2011 6:31 pm

    RANJENO POVJERENJE

    Ti čezneš za savršenom ljubavlju.
    Jedino od Boga možeš dobiti savršenu ljubav.
    Na samom početku tvoga života Bog te drži na svome dlanu i govori :
    Vrijedan si, dragocjen si u mojim očima.
    Ti si dragocjeni biser na mom dlanu.
    Ako sada zaista povjeruješ u to , to će izliječiti sve ono što su ti ljudi govorili i što si doživljavao kao da nisi vrijedan.
    To će izliječiti tvoje ranjeno povjerenje.
    Ti si zapravo Božje dijete
    .Pokušaj sebe doživjeti u Božjem naručju i doći do one spoznaje da ništa ne moraš učiniti da bi te Bog volio.
    Bog te voli naprosto zato što ti postojiš.
    Vrijedan si i dragocjen po tome što jesi , što postojiš.
    Ništa drugo nije važno.Osloni se sada na tu sigurnost Božje ljubavi.
    Sunčaj se na Božjem pogledu.
    Pokušaj danas povjerovati da postoji netko tko zna više , Isus iz Nazareta.
    On se rodio zbog tebe, on je došao na ovaj svijet zbog tebe,on je došao upravo zato da ti kaže istinu o tebi , o Bogu , i ta istina će te osloboditi.
    On je došao reći da je Bog htio da ti postojiš i da te Bog stvorio, i da je njega poslao zbog tebe.Zamisli koliko si vrijedan i dragocjen.
    Kad bi samo ti postajao na ovoj kugli zemaljskoj, Isus bi sišao radi tebe.
    Pokušajmo si to posvijestiti , koliko smo Bogu dragi.
    On dolazi zbog tebe, na neki način se odriče svog Božanstva, postao je čovjekom.
    To znači dao se je ograničiti vremenom i prostorom - on koji je bezgraničan,
    on koji je vječan,
    on koji je Alfa i Omega,
    on koji je sama ljubav dao se je ograničiti jer ti se htio približiti,
    jer želi da ga upoznaš,
    želi srušiti u tebi sve one krive slike o Bogu
    želi ti reći koliko te voli i želi ti dati to iskustvo.
    Bogu je strašno stalo da mi dođemo do tog iskustva da doživimo tu njegovu ljubav.
    Sjeti se kako je Isus dolazio svakom čovjeku, kako nikoga nije odbio.
    Tko god je došao, svakoga je prihvatio, pogotovo kad je bolesnike liječio.
    Sjeti se onog slijepca koji mu je došao, kad je Isus stavio na njega ruku , dotakao ga se i rekao Budi zdrav.
    Ta ruka je i sada na tebi , želi te nekako potapšati i reći prijatelju ne daj se, uz tebe sam.
    On sam želi u tebi to povjerenje i tu vjeru probuditi i u stvari on to i čini.
    On te razumije.Tako je nježan.
    Sjetite se samo one priče kako izgubljenu ovcu stavlja oko vrata.
    Bog dolazi radi tebe i on dolazi u tvoje situacije, a ne kaže prvo: Izvuci se iz svog problema, iz svog grijeha i onda dođi k meni.Ne , nego kaže : Dopusti da ja siđem u tvoj grm u koji si se zapleo,
    da ja siđem u ponor u kojem jesi,
    dopusti da te ja izvučem i gledaj kako te uzima na svoje ruke, kako ti se baca u naručjaj, kako te grli.
    Bog postoji i on je tu kraj tebe i on te voli , vjerovao ti to ili ne.
    Ako počneš vjerovati , onda ta njegova ljubav tebe počne prožimati.
    Zamisli si svoju dušu kao malo dijete u naručju Majke ili Oca.
    Bog te voli , zbog tebe je došao i on je taj koji liječi tvoje rane, koji te oslobađa, koji te čuva, koji ti govori: Ne boj se , s tobom sam , tu sam , vjeruj mi da te volim.
    Znate što je bit naše vjere?
    Ne to da vjerujemo da Bog postoji , nego vjerovati da te on voli , a kad te netko voli onda mu se potpuno predaješ, onda mu dopustiš da on tebe vodi , da ti on govori.
    Onda se raduješ s njim.Onda ga slijediš.Onda si uvijek uz njega , zato jer te on voli.
    Bit naše vjere je upravo to da mene Bog voli.
    Ako u tebi još uvijek postoji strah, zbog osobnih grijeha, ako ne vjeruješ da te Bog može takvoga zagrliti , dopusti da Isus dođe k tebi , poslušaj kako ti kaže : Mir tebi.Ne boj se.Ne ljutim se na tebe.Bog rado prašta.
    Dopusti da ti Isus obuče nove haljine.
    Sjeti se one priče o izgubljenom sinu , kako je otac čekao da se vrati njegov sin.
    Tako i Bog svakoga od nas čeka uvijek iznova , i ne ljuti se na nas.
    Ti si dijete Božje, Bog stoji iza tebe.
    Budi svjestan da je Bog tvoj otac i da ako su svi protiv tebe , on je uz tebe i kaže : Ne boj se , tu sam.
    Počni zahvaljivati što postojiš, što imaš se na koga osloniti , što bez obzira što se u životu dogodilo imaš pravo računati na Božju milost i Božju zaštiti i Božju snagu.
    Imaš pravo na to jer te Bog stvorio.

    Sponsored content


    Molitva za ljubav Empty Re: Molitva za ljubav

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet oľu 28, 2024 7:51 pm.