Stvoreni za nebo

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Stvoreni za nebo

Katolički forum koji okuplja katoličke vjernike u duhu dijaloga i Kristove ljubavi


    Devetnica Velikoj Gospi

    Oldtimer
    Oldtimer
    Admin


    Broj postova : 4931
    Join date : 18.06.2009
    Age : 56
    Lokacija : HRVATSKA, SPLIT ROĐENDAN: 01. travnja IMENDAN : sv. Antun Opat (Pustinjak) 17. 01. i sveti Antun Padovanski 13. 06. Križ uzgor stoji, a svijet se okreće i mijenja (Stat Crux dum volvitur orbis).

    Devetnica Velikoj Gospi Empty Devetnica Velikoj Gospi

    Postaj by Oldtimer čet kol 06, 2009 9:08 pm

    DEVETNICA ZA VELIKU GOSPU
    (Počinje 6. kolovoza)

    Marija, djevica, žena, majka, pomoćnica, spasiteljica, tješiteljica.... kako je sve naš narod nazivaše kroz godine i stoljeća. Napose u teškoćama i tugama, u progonima i suzama, ona bijaše ona koja ne ostavlja, koja voli. Marija zna da čovjeka najbolje i najlakše može pokrenuti Ljubav. Ljubav mijenja, ljubav obogaćuje, ljubav je zarazna. Ona čovjeka tjera da ljubi druge i da manje voli sebe. Marija je stoga jedinstveni primjer koji je inspirativan i sada kao što bijaše i prije 20 stoljeća. Kroz njenu bol odražavaše se i naše boli, kroz njenu vjeru rasla su i naša povjerenja. Svake godine k njoj dolazimo, s njom se radujemo, njoj se tužimo. I ove godine proslavimo zajedno devetnicu i blagdan kako bismo njoj našoj Majci kazali: Evo nas. Vodi nas. Čuvaj nas!

    U tom Duhu Vas s velikom radošću pozivamo na molitvu svake večeri devetnice koja počinje 6. kolovoza u 7 sati navečer i traje do 14. kolovoza.

    Slijede molitve koje molimo svake večeri devetnice:

    Djela naša, molimo gospodine, milošću svojom priteci i pomoću prati, da svaka naša molitva i radnja s Tobom vazda počinje i početa da se s Tobom dovrši. Amen.

    1. BLAGOSLOVLJEN onaj čas, O Marijo, kad Te je ljubezni Sin Tvoj pozvao na nebesa. Zdravo Marijo . . .

    2. BLAGOSLOVLJEN onaj čas, O Marijo, kad Te anđeli uznesoše na nebesa.

    3. BLAGOSLOVLJEN onaj čas, O Marijo, kad Te sav dvor nebeski okruni na nebesima.

    4. BLAGOSLOVLJEN onaj čas, O Marijo, kad si s tolikom slavom primljena na nebesa.

    5. BLAGOSLOVLJEN onaj čas, O Marijo, kad si stavljena na desnu Sina Tvoga na nebesima.

    6. BLAGOSLOVLJEN onaj čas, O Marijo, kad si s tolikim slavljem okrunjena na nebesima.

    7. BLAGOSLOVLJEN onaj čas, O Marijo, kad si proglašena kćeri, majkom i zaručnicom Božjom na nebesima.

    8. BLAGOSLOVLJEN onaj čas, O Marijo, kad si proglašena Kraljicom svega dvora nebeskoga.

    9. BLAGOSLOVLJEN onaj čas, O Marijo, kad Ti se pokloniše svi anđeli i sveci na nebesima.

    10. BLAGOSLOVLJEN onaj čas, O Marijo, kad si određena za našu zaštitnicu na nebesima.

    11. BLAGOSLOVLJEN onaj čas, O Marijo, kad si počela moliti za nas na nebesima.

    12. BLAGOSLOVLJEN onaj čas, O Marijo, kad nas sve milostivo primiš na nebesa. Amen.


    MOLITVA GOSPI

    Čudotvorna Gospe, Tvoje slavno ime poznato je nadaleko. Nema bolesti ni potrebe gdje Ti nisi pomogla. To svjedoče zlatni uresi, - kojima Tvoja djeca okitiše Tvoju milu priliku, da Ti se zahvale na primljenim milostima. Pun pouzdanja evo dolazim i ja preda Te, dobra moja majko, da Te ovom devetnicom zamolim za pomoć u mojoj nevolji. Nisam dostojan Tvoje milosti, jer sam Te puno puta ražalostio vrijeđajući Tvoga Sina. Ali ja se sada od srca kajem, i obećavam da ću se popraviti, a Ti si dobra i milostiva pa ćeš mi, moguća Kraljice neba i zemlje, isprositi od Boga oproštenje grijeha, pomoć u svim zgodama i nezgodama i ovu milost koju sada pitam. Daj, mila majko, usliši me, ako je to volja Božja, a ja ću Ti biti haran do konca svoga života i uvijek ću slaviti Tvoje ime. Amen.


    LITANIJE BLAŽENE DJEVICE MARIJE

    Gospodine, smiluj se,
    Kriste, smiluj se,
    Gospodine, smiluj se,
    Kriste čuj nas,
    Kriste, usliši nas,
    Oče nebeski Bože, smiluj nam se,
    Sine, Otkupitelju svijeta, Bože,
    smiluj nam se,
    Duše Sveti, Bože, smiluj nam se,
    Sveto Trojstvo jedan Bože,
    smiluj nam se.

    Sveta Marijo, Moli Boga za nas!
    Sveta Bogorodice,
    Sveta Djevo Djevica,
    Majko Kristova,

    Majko Božje Milosti,
    Majko prebistra,
    Majko prečista,
    Majko neoskvrnjena,

    Majko nepovrijeđena,
    Majko ljubezna,
    Majko divna,
    Majko dobrog savjeta,

    Majko Stvoriteljeva,
    Majko Spasiteljeva,
    Djevice premudra,
    Djevice časna,

    Djevice hvale dostojna,
    Djevice moguća,
    Djevice milostiva,
    Djevice vjerna,

    Ogledalo pravde,
    Prijestolje mudrosti
    Uzroče naše radosti,
    Posudo duhovna, Moli Boga za nas!

    Posudo poštovana,
    Posudo uzorna pobožnosti,
    Ružo otajstvena,
    Tornju Davidov,
    Tornju bjelokosni,
    Škrinjo zavjetna,
    Kućo zlatna,
    Vrata nebeska,
    Zvijezdo jutarnja,
    Zdravlje bolesnih,
    Utočište griješnika,
    Utjeho žalosnih,
    Pomoćnice kršćana,
    Kraljice Anđela,
    Kraljice patrijarha,
    Kraljice proroka,
    Kraljice apostola, Kraljice mučenika,
    Kraljice ispovjedalaca,
    Kraljice djevica,
    Kraljice svih svetih,
    Kraljice bez grijeha začeta,
    Kraljice na nebo uznešena,
    Kraljice krunice,
    Kraljice mira,
    Kraljice Franjevačkog Reda, Moli Boga za nas

    Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta,
    oprosti nam, Gospodine,
    Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta,
    usliši nas, Gospodine,
    Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta,
    smiluj nam se, Gospodine!

    OČE NAŠ - tiho
    I ne uvedi nas u napast
    Nego izbavi nas od zla. Amen.

    Pomolimo se:
    Ponizno Te molimo, Gospodine, slugama Tvojim grijehe oprosti, da se mi, koji Ti djelima našim ne možemo ugoditi, po zagovoru Majke Sina Tvoga, Gospodina Našega, spasimo.
    Koji s Tobom živi i kraljuje u vijeke vjekova. Amen.

      Sada je: čet oľu 28, 2024 10:58 pm.