Stvoreni za nebo

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Stvoreni za nebo

Katolički forum koji okuplja katoličke vjernike u duhu dijaloga i Kristove ljubavi


    Molitve bl. Augustinu da se isprose milosti

    Oldtimer
    Oldtimer
    Admin


    Broj postova : 4931
    Join date : 18.06.2009
    Age : 56
    Lokacija : HRVATSKA, SPLIT ROĐENDAN: 01. travnja IMENDAN : sv. Antun Opat (Pustinjak) 17. 01. i sveti Antun Padovanski 13. 06. Križ uzgor stoji, a svijet se okreće i mijenja (Stat Crux dum volvitur orbis).

    Molitve bl. Augustinu da se isprose milosti Empty Molitve bl. Augustinu da se isprose milosti

    Postaj by Oldtimer pon kol 03, 2009 1:50 am

    Molitve bl. Augustinu da se isprose milosti Kazotic


    Molitve bl. Augustinu da se isprose milosti

    I .
    O blaženi Augustine, biseru katoličkog episkopata i dominikanskog reda, oče siromaha i bijednika, isprosi od Boga svojim moćnim zagovorom dar kršćanskog jedinstva među svim narodima, a meni, što se s pouzdanjem tebi utječem, isprosi na Božju slavu i moj vječni spas živu vjeru, nepokolebljivu vjernost majci Crkvi i milost koja mi je potrebna. Tako budi.

    II.
    Bože, koji si nam u blaženom Augustinu, svome priznavaocu i biskupu zagrebačkom, dao primjer dobra pastira, daj, molimo te, da po njegovu zagovoru zadobijemo tvoju milost i pomoć u svojim duhovnim i tjelesnim potrebama. Po Kristu Gospodinu našemu. Amen.

    III.
    O blaženi Augustine, zaštitniče Trogira, diko hrvatskog naroda, oče siromaha, tješitelju bolesnika, bijednika i nevoljnika, k tebi se pouzdano utječemo. Ti si mnoge u svom životu i poslije svoje smrti utješio, ozdravio i razne im milosti od Boga isprosio, pa meni isprosi milost za koju te vruće molim, da ... (spomeni što želiš), ako to Bog hoće, koji je blagoslovljen u vijeke vijekova. Amen.

    Molitve bl. Augustinu da se isprose milosti F35kb7

    Himan našem Božjem ugodniku

    Mi ti se, dakle, molimo,
    Svijetla zvijezdo hrvatska.
    Ti naše molbe usliši,
    Zemljake svoje utješi!
    Daj da nas minu nevolje,
    Nesloga nek nas ne kolje,
    Zdravlje isprosi živima,
    A vječni pokoj mrtvima.
    Uz rosu Božje milosti
    Daj da nas rese kreposti,
    Kada sa svijeta pođemo,
    Izmoli da k Bogu dođemo.
    Presveto Trojstvo slavimo,
    Oca sa Sinom hvalimo,
    Svetoga Duha častimo,
    Skupno im slava kličemo.
    Amen.



      Sada je: čet oľu 28, 2024 6:45 pm.